Уникатни апартмани во луксузен комплекс, Алфас дел Пи, Шпанија

Alfas del Pi, Шпанија – ID 10108
900,000 Евра
Површина 130 m2
Достапно 4+кк
Спрат 1/4
Море 200 m
Состојба Готово

Новоизграден луксузен станбен комплекс во Албир. Луксузен комплекс лоциран во Коста Бланка во близина на Плаја дел Албир. Можете да изберете помеѓу апартмани со 2 и 3 спални. Некои од нив имаат тераса, приватна градина или голем приватен солариум. Тоа е идеално место за живеење или уживање во одмор со неверојатни плажи и природа и воодушевувачки пејзаж кој ги изненадува сите негови посетители. Станува збор за приватна урбанизација со спектакуларни градини и објекти, на само неколку чекори од плажата и природата. Ако има нешто што ги прави овие апартмани уникатни, тоа се нивните големи градини на приземје и нивните пространи тераси со површини помеѓу 20 и повеќе од 130 м2, од каде што можете да го видите морето и природниот парк Сиера Хелада. Комплекс изграден на парцела од 30.000 м2 во целосно консолидирана средина и на најдобрата локација на Плаја дел Албир. Околу зградите и на различни нивоа на внатрешната урбанизација ќе има различни украсни фонтани и неколку базени. Покрај тоа, ќе има и внатрешен загреан базен. До надворешните базени ќе има бар покрај базен и тераса за сонце опремени со лежалки, чадори за сонце и разновиден мебел за стилско сончање. Урбанизацијата ќе опфати и насад со овошје и зеленчук кој ќе потсетува на почетоците на традиционалното земјоделство во областа Албир, во кое земјиштето се користело земјоделски со помош на терасовидни насади. Тениските и терените за весла ќе бидат вградени во уредувањето. Во рамките на резиденцијата, ќе ги најдете услугите на соодветно одморалиште, каде што можете да уживате во удобен начин на живот со широк спектар на рекреативни активности без да го напуштите. Урбанизацијата е замислена како простор без патишта за возила на надземните катови. Може да се движи само пеш или со велосипед. Ќе добиете на подарок два електрични велосипеди!!! Албир е мало одморалиште на плажа сместено помеѓу Алтеа и Бенидорм на северниот брег на Коста Бланка во Шпанија. Албир е многу блиску до Алфаз дел Пи, кој е малку во внатрешноста на другата страна на N-322, кој ги дели двете области. Албир е познат по својата прекрасна песочна плажа, Playa de Racó de l'Albir, која многупати ја има освоено наградата Сина лента на Европската унија. Аеродром Аликанте е 45-минути возење далеку.

Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
4+кк
Површина
130 m2
Корисна површина
105 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
150 m
Доктор
200 m
Кафетерија
110 m
Ресторант
40 m
Бар
40 m
Училиште/градинка
320 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00