Уникатна куќа од две генерации, Мацарон, Шпанија

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 6650
359,900 Евра
Површина 350 m2
Достапно Нетипичен
Море 1 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме два имоти во едно. Двата имаат посебни влезови и стојат на аголна парцела од 350 м2 со влезови од двете страни. Овој имот е на 2 спрата и има камин, 7 спални соби, 3 комплетно опремени бањи, WC, комплетно опремена кујна, скара, имотот е комплетно наместен и на само неколку минути од плажите. Се наоѓа во мирна област.

Станот на најгорниот кат до кој се пристапува по надворешни скали е 146 м2 каде располагаме со 3 пространи и светли спални соби од кои две двокреветни со вградени гардероби и 2 полни бањи. Многу пространата дневна соба има камин и голема тераса од 65 м2 со дрвен покрив што и дава многу медитерански шмек. Оваа област ни овозможува да уживаме во летните попладневни часови. Продолжувајќи на истиот кат, имаме комплетно опремена кујна со уште една 20м2 тераса која исто така ни овозможува да уживаме во медитеранската клима.

Плацот е 150 м2 и имаме тераси со тавански вентилатори и градинарски мебел. Има и 4 пространи и светли двокреветни соби и комплетно опремена бања. Од комплетно опремената кујна има пристап до надворешната тераса каде имаме скара, како и пергола која го покрива градинарскиот мебел. Дневната соба е исто така пространа со двојни дворни врати на големата тераса. Градината е во одлична состојба со различни дворови и вештачка трева. Областа за скара е многу корисна за овие викенди. Има магацин во кој се наоѓаат резервоари за вода од 1000 литри, тоалет со туш, многу практичен при враќање од плажа, место за складирање дрва за камин и фонтана.

Овој имот се издвојува по својата совршена локација бидејќи се наоѓа во една од најдобрите области и на неколку минути пешачење од плажите.

Мазарон се карактеризира со своите плажи кои се надвор од овој свет: меѓу плажите што се протегаат на 35 километри долгата и во голема мера недопрена крајбрежје, да наведеме само неколку: плажата Болнуево, Плаја дел Кастелар, плажата Нарес и Плаја де Рихуете. Ако сакате да останете активни, се нудат многу спортови на вода, како што се едрење, нуркање и риболов.

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
350 m2
Плац
347 m2
Корисна површина
346 m2
Тераса
Да
Градежна површина
345 m2
Подрум
Да
Продавница
250 m
Доктор
1 km
Кафетерија
250 m
Ресторант
290 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
230 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00