Пространа куќа со поглед на теренот за голф, приватен базен, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 6994
234,995 Евра
Површина 600 m2
Достапно Нетипичен
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Прекрасна вила во стилот на Нептуно Делукс со приватен базен од 10х5м2, парцела свртена кон југозапад, клима уред и поглед на теренот за голф.

Приземјето се состои од голема целосно застаклена градина, која создава светла, сончева дневна со поглед на теренот за голф. Влезната врата се отвора во влезниот хол со вграден шкаф/гардероба.

Предворјето води во голем салон со камин, тавански вентилатор и клима уред. Во големата трпезарија се отвора сводна патека. Друг лак води до целосно опремена, над стандардна кујна, вклучувајќи ги сите апарати. Има многу шкафови за складирање и многу работен простор. Задната врата од кујната води до градината и третата спална соба.

На приземјето има и двокреветна соба со вградени гардероби, клима уред, тавански вентилатор и голема бања со када и греење, достапно од сводот што води од дневната соба. Втора спална соба со двокреветни или близнаци, исто така, со вградени гардероби, вентилатор на плафон и семеен туш/гостинско WC, исто така, со греење и стаклен екран.

На првиот кат се пристапува преку надворешни скали кои водат од кујната. Ова води до голема спална соба со вградени гардероби, тавански вентилатор и мала кујна. Втората приватна бања е опремена со када и стаклен екран. До пространиот солариум на покривот се пристапува преку француските врати кои водат од спалната соба и нуди прекрасен поглед на околните планини и теренот за голф.

Се работи за баран плац од околу 600м2. Има подигнати ѕидови од градината за дополнителна приватност со декоративна тула на врвот и голема патека. Има уредена градина и корисни поплочени површини за вашиот мебел за двор. Поголемиот дел од остатокот од имотот е украсен чакал со овошни дрвја. Имотот е свртен кон југозапад со многу седишта, што го прави идеален за прекрасно трпезарија под отворено небо, со поглед на село и базен од 10x5m2 на страна. Покрај базенот има фантастичен простор за да создадете своја летна кујна на отворено, бар и области за релаксација.

Имотот се наоѓа во тивка област на секогаш популарниот терен за голф Residential Camposol.

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
600 m2
Плац
597 m2
Корисна површина
596 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
595 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
900 m
Кафетерија
1 km
Ресторант
910 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00