Одлични 2 соби, со поглед на море, 90м од плажа, Бенидорм, Шпанија

Benidorm, Шпанија – ID 6171
200,000 Евра
Површина 60 m2
Достапно 2+кк
Спрат 12/16
Море 90 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме уникатен стан со 2 соби и вкупна површина од 60м2, сместен на дванаесетти кат со прекрасен поглед на морето. Станот се наоѓа на само неколку метри од плажа, распоред: дневна и кујна, 1 спална соба, бања со тоалет и голема тераса со прекрасен поглед на море.

Станот нуди и простор со перална.

Ние нудиме три типа на станови од оваа куќа, сите имаат исти соби, разликата е во димензиите и распоредот, следниот чини 158.000 € и третиот 193.000 € за аголен стан со двојна тераса.

Зградата се наоѓа на втората линија на плажата Пониенте во Бенидорм. Има градина, комунален базен и простор за рекреација. Блиску до супермаркети, барови, ресторани и автобуски постојки.

Плажата Пониенте се протега од пристаништето до заливот Финестрат. Тоа е многу тивок и простран плоштад, долг повеќе од три километри и широк седумдесет и пет метри во просек. Поради оваа причина, покрај сончањето на големиот ситнозрнест златен песок, можете да уживате и во прекрасните прошетки покрај брегот. Во исто време, можете да шетате по колоритното шеталиште што ја опкружува плажата. Овде ќе најдете и многу ресторани и барови.

Морето на плажата Пониенте има прекрасни кристално чисти води. Благодарение на ова, таму ќе можете да вежбате разни спортови на вода, како што се нуркање и нуркање.

Не двоумете се да не контактирате за повеќе информации.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Еден од најважните фактори при изборот на вашиот нов дом е изборот на вистинската локација за вас.

Спрат
12
број на спратови
16
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
60 m2
Корисна површина
55 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
580 m
Доктор
270 m
Кафетерија
50 m
Ресторант
70 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
300 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00