Новоградба 4 соби, Ел Алколар, станбен простор, блиску до плажа и удобности,

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 5816
325,000 Евра
Површина 230 m2
Достапно 4+кк
Море 700 m
Состојба Во изградба

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Остварете го вашиот сон! полу-одвоена куќа лоцирана во Ел Алколар, блиску до плажа и удобности.

Диспозиција:

3 спални соби со вградени гардероби. Главната спална соба има сопствена бања, посебна соблекувална и вградена гардероба. Влезна сала со простор за закачување палта. Голема кујна со оставата, чајната кујна. Коси покрив со дизајнерска рамна торба. Покрив со капучин со воздушна комора и топлинска изолација врз основа на две екструдирани полистиренски плочи. Мазна фасада од цементен малтер со водоотпорна обвивка од вертикални ленти со ексклузивен дизајн. Приватен базен. Праг и олук од гранит. Внатрешни скали со скали во Silestone или слична и ограда од нерѓосувачки челик. Поправена порцеланска каменина, врвен квалитет, нанесена со самонивелирачка малтерска паста. Поправени порцелански плочки, врвен квалитет, на ѕидови од подот до таванот во бањите и кујната. Безбедносна влезна врата изработена од бел термолакиран челик со три точки за прицврстување. Внатрешна врата со мазна бела лакирана 82,5 cm со сатенски хромирани фитинзи. Балкони од соби со бело обоени челични огради со минималистички дизајн. Навалени бели ролетни со алуминиумски летви со термо-акустична изолација. Застаклување со клималитски систем или слично. ROCA фитинзи за бања во бела боја, серијата The Gap или слично. Крановите со една лост. 80-литарски електричен котел Niessen модел Zenit во бела боја. ТВ и точки за податоци во дневната соба и спалните соби. Телефонска точка во дневната соба. Пред-инсталација на канална клима на двата ката. Ѕид од природен камен и внатрешна градина. Непробоен подрум со посебен пристап. Надворешна пергола во бел лакиран алуминиум за паркинг простор со ексклузивен дизајн. Надворешен простор со пристап до рампата. Прозорец со систем за терморегулација за вентилација и таванско осветлување на ходникот и скалите на првиот кат.

Работата ќе започне во 2023 година, а предвидениот датум на завршување е мај 2024 година. Само резервирајте ја вашата. Можете да го резервирате вашиот дом од 10.000 евра со целосна гаранција.

Областа Алколар е многу добро поврзана со плажата Рихуете и шеталиштето Puerto de Mazarrón, областа Аламило, удобностите и новиот трговски центар Mazarrón. Ова е станбена зона за прв и втор дом, поради близината на сите граѓански погодности.

Побарајте од нас информации без обврска, имаме планови и спецификации на располагање и ќе го реализираме проектот од вашите соништа.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне во многу детали одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Mazarrón е една од традиционалните дестинации за сонце и плажа во регионот на Мурсија со повеќе од 35 километри крајбрежје, од кои повеќето се недопрени. Бројни плажи во заливот Мазарón се наградени со сино знаме благодарение на квалитетот на бањите и нивните услуги.

Плажите на Mazarrón се Q сертифицирани за квалитет за следните плажи; Плажата Баија, плажата Болнуево, плажата Кастелар, плажата Нарес и плажата Рихуете.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
230 m2
Плац
228 m2
Корисна површина
227 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
225 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
510 m
Доктор
1 km
Кафетерија
340 m
Ресторант
340 m
Бар
380 m
Училиште/градинка
590 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00