Нови вили во рајот на спокојството, Финестрат, Шпанија

Finestrat, Шпанија – ID 7296
460,000 Евра
Површина 325 m2
Достапно 4+кк
Море 6 000 m
Состојба Готово

Ви ги пренесуваме новите вили во Balcon De Finestrat. Новоизградени вили на привилегираната локација на Finestrat, во непосредна близина на реката Alfarelles de la Tapiada, познатата планина Puig Campana и теренот за голф Puig. Првата фаза од овој станбен комплекс се состои од 16 посебни еднокатни вили. Неколку модели од различни типологии, типични куќи, приватни базени, локален камен, исклучителна дисперзија на природна светлина, оптимална енергетска ефикасност, совршена интеграција на внатрешниот простор и надворешноста, тоа се карактеристиките на иновативната архитектура на одморалиштето, каде природата и удобноста се комбинираат . со најиновативен дизајн. Силен еколошки пристап е исто така приоритет за нас. Овие прекрасни вили имаат 3 спални соби со вградени гардероби, 2 бањи, отворен план дневна со трпезарија со комплетно опремена кујна, галерија, сала со гардероба, клима уред, градина и приватен базен, паркинг простор. Одморалиштето вклучува енергетски ефикасни објекти како што се аеротермални системи или соларна енергија за да се постигнат високи енергетски перформанси во текот на целата година. Минималната градежна густина беше константна во текот на целиот проект, со цел секоја куќа коегзистира со својата околина и природно да се интегрира во привилегираната средина што ја опкружува. Оваа ексклузивна резиденција нуди врвни системи за безбедност и приватност во секој имот, базирани на 4 главни точки: - Постоење на 1 влез и 1 излез, и двата чувани 24 часа. - Круг ограничен само од реката Алфарелес де ла Тапиада, околната борова шума и сопствените внатрешни улици; што значи дека пристапот за сопствениците е целосно приватен и сите имоти припаѓаат на станбен комплекс. Сите вили се дизајнирани и изградени со безбедносни камери и приватни алармни системи (опционално поврзани со телефонскиот центар на одморалиштето). Одморалиштето е опремено со сопствено безбедносно возило кое патролира низ секторот 24 часа на ден. Место помеѓу планините и морето и вистински рај за љубителите на мирот и спортовите на отворено. Покрај тоа, на само 5 минути со автомобил од плажата Бенидорм. Се издвојува и по близината на трговскиот центар Ла Марина и тематскиот парк Тера Митика. Вилите се наоѓаат на 40 минути од аеродромот во Аликанте.

број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
325 m2
Плац
325 m2
Корисна површина
85 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
107 m2
Паркинг
Да
Продавница
990 m
Доктор
940 m
Кафетерија
910 m
Ресторант
850 m
Бар
850 m
Училиште/градинка
720 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00