Нови 2 соби, директен поглед на море, луксузен комплекс, Бјала/Обзор

Byala/Obzor, Бугарија – ID 5166
129,000 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 150 m
услуга 18 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Опција за продажба на рати за две години! Нудиме двособен стан во нов, луксузен комплекс, кој се наоѓа на првата линија од морето на мирно и живописно место помеѓу одморалиштата Обзор и Бјала, во близина на борова шума. Станот се наоѓа на први кат и се состои од влезен хол, пространа дневна со простор за кујна, спална соба, бања - WC и удобна тераса со влез од дневна. Од прозорците на двете соби и терасата се гледа прекрасен поглед на морето и боровата шума. Од дневната соба и терасата се гледа и детското игралиште кое може да биде одлична удобност за семејствата со мали деца.

Вградена површина на станот е 63 м2, вкупна површина - 75 м2. Станот се продава "клуч на рака, без мебел. Во дневната и спалната соба се поставени климатизери инвертер од највисока класа, кои ќе обезбедат пријатна температура без разлика на сезоната. Со задоволство ќе помогнеме со мебел и опрема! Имате инфраструктурата и удобноста на висококвалитетен комплекс на располагање За удобен престој, има базен со зона за релаксација, паркинг простор со скара, детско игралиште, теретана со сауна и паркинг. Откако ќе го напуштите станот, можете да се опуштите во базенот и да уживате во коктел во барот на отворено по скалите по живописната карпа со борови дрвја - а вие сте на пространа песочна плажа со свои бесплатни лежалки и чадори, достапни само до. жителите и гостите на комплексот Патека води покрај морето за прошетка или утринско џогирање на свеж воздух - одлично место за романтичарите и љубителите на здравиот начин на живот. Чистиот морски воздух со тонови од четинари ќе го исполни вашето тело со енергија. веднаш штом ќе влезете во комплексот.Надоместокот за одржување е 18€/м2 годишно + 120€ депозит за вода и струја во заедничките простории.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистинскиот имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

До комплексот може лесно да се стигне од аеродромите Варна и Бургас со трансфер, такси или редовни автобуси кои сообраќаат на секои 30 минути. Од аеродромите во Варна или Бургас, растојанието до комплексот е само 60 километри, а патувањето трае помалку од еден час. Можете да пристигнете во вашиот стан во секое погодно време и да уживате во зајдисонцето покрај морето со чаша вкусно локално вино. Во непосредна близина на комплексот се наоѓа хотел со четири ѕвезди со барови, ресторани, бањи, вода и спортска забава. Целата оваа инфраструктура може да ја користат жителите на комплексот. Целата урбана инфраструктура е на 3 минути возење од комплексот во одморалиштата Обзор и Бјала, каде што можете да најдете се што ви треба за удобен живот и одмор: продавници, кафулиња, ресторани, банкарски канцеларии, стадион, спортови на отворено, училиште. , градинка, аптеки, поликлиника итн. Доколку е потребно, друштвото за управување ќе ви помогне да го изнајмите станот во ваше отсуство. Заработете до 10% годишно од трошоците за домување годишно со изнајмување стан. За се ќе се погрижи друштвото за управување. Ќе можете да дојдете во вашиот стан кога ви одговара и во исто време да заработите дополнителни приходи со издавање на станот за остатокот од времето. Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е исто така познат по својот центар за производство на вино.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
63 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
590 m
Доктор
130 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
210 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
160 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00