Луксузна вила покрај езеро, во провинцијата Мурсија

Torre Pacheco, Шпанија – ID 10114
1,345,245 Евра
Површина 907 m2
Достапно 4+кк
Море 3 600 m
Состојба Готово

Уникатна новоизградена вила во приватно затворено одморалиште во провинцијата Мурсија. Луксузна нова градба, 4-собна вила сместена на првата линија на лагуната, со базен, подрум и солариум. Вилата располага со 3 спални соби, 3 бањи, со можност за дизајнирање на вилата по вкус на клиентот. Населената површина е 176м2, со англиска тераса и солариум. Плац со површина од 907 м2. Можност за избор на плочки, кујнски површини и работни површини од страна на клиентот. Во цената е вклучено: базен 8м x 3м (екстра стандардна опрема вклучува: бесконечен базен, интегрирано џакузи, греење и сл.). - Комплетно опремена кујна со Bosch апарати. - Отворен подрум со под, мазни ѕидови, приклучоци за вода и струја. - Солариум со летна кујна (работна плоча, мијалник, приклучоци за вода и струја). - Внатрешно и надворешно осветлување. - климатизација . Куќата се наоѓа во приватно затворено одморалиште со главен пристапен влез и 24 часовно обезбедување. Одморалиштето е дизајнирано околу импресивна зелена површина од 126.000 м2. Вклучува патеки за пешачење и велосипедизам, спортски објекти, игралишта за веслање и тенис, минијатурен голф, градини, паркови за кучиња, рекреативни објекти, клуб и многу повеќе. Исто така во централното подрачје е скапоцен камен на одморалиштето, кристално чисто вештачко езеро со речиси 17.000 м2 водена површина, опкружено со бели песочни плажи и палми, што носи дел од Карибите во регионот на Мурсија. Во езерото има 2 острови, еден од нив има свој бар, а околу езерото се простира и „плажата Чирингитос“. Одморалиштето е стратешки лоцирано на помалку од 4 километри од плажата и градот Лос Алказарес, каде што можете да уживате во различни спортови на вода, опкружени со неколку терени за голф и градот Картагена на помалку од 15 минути со автомобил и 22 километри од аеродромот во Мурсија. така што има широк спектар на културни, гастрономски и спортски понуди.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
907 m2
Плац
907 m2
Корисна површина
176 m2
Тераса
40 m2
Градежна површина
176 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
4 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
480 m
Бар
480 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00