Куќа 4 соби, блиску до удобности, топла када, гаража, Camposol

Camposol, Шпанија – ID 5715
202,000 Евра
Површина 650 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Искористете ја можноста да играте голф во текот на целата година, благодарение на локацијата на куќата ќе уживате во топлината и неограничената можност за играње голф дури и во зимските месеци.

Нудиме пространа куќа со три спални соби и две бањи лоцирана во многу бараниот сектор Б во Кампосол. Се работи за аголна парцела од 650 м2 со доволно простор за базен. Има топла када и голема визба, гаража и зимска градина.

Имотот е на непосредна близина на локални продавници, ресторани, барови и локални удобности.

Скалите водат до голем отворен конзерваториум, чиј дел е двојно застаклен за да се создаде лесен и воздушен просторен конзерваториум/сонце, идеален за релаксација со поглед на предната градина. Втората отворена тераса е идеална за трпезарија под отворено небо и медитерански начин на живот. Влезната врата на вилата води во влезниот хол (кој исто така има странична врата кон кујната) и голем салон со отворен план. Дневната соба е исклучително пространа и благодарение на трите големи прозорци протекува многу природна светлина. Камин со електричен оган, два тавански вентилатори, три ѕидни електрични радијатори и единица за климатизација обезбедуваат удобност.

Надвор од дневната соба е голема трпезарија/појадок со свод до кујната. Дарежливата кујна има голем број ѕидни и основни единици со многу простор на работната плоча, плинска плоча за готвење и електрична печка и низа бела техника. Врата од кујната ве носи на страничната тераса. Во еден правец скалите водат до предниот дел на куќата, а во другиот правец ве носат до солариум на покривот со дополнителен шкаф за складирање. Од тука има неверојатни погледи на далечните планини. Тоа е совршен простор за одмор и уживање во шпанското сонце додека уживате во глетките.

Има и три спални соби надвор од дневната соба. Овој имот има прекрасен главен апартман со многу простор, вентилатор на таван, три ѕидни електрични радијатори, плакар со две вградени гардероби и целосна сопствена бања со када со туш кабина, WC на ниско ниво, биде и мијалник за миење раце. Има и ѕиден електричен грејач. Има уште две двокреветни спални соби со вградени гардероби и ѕидни електрични радијатори и семејна туш кабина која се состои од туш кабина, WC и мијалник.

Вилата се наоѓа на аголна парцела од 650 м2. Поголемиот дел од надворешниот простор е составен од декоративни светли ќерамиди и засадени со локални грмушки и дрвја и многу простор за базен. Имотот има голема асфалтирана патека со мал наклон што лесно може да собере четири до пет автомобили или RV. Достапно е преку капија. Имотот има подрум во кој е изградена гаража. Овој голем простор има и топла када, теретана и многу простор за складирање.

Имотот се наоѓа во тивка област на Кампосол, која има корист од два трговски центри, и двата со голем број локални објекти.

Camposol е 15-минутно возење од прекрасните плажи на Средоземното Море и прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон. Меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути возење, а аеродромот Аликанте е приближно 1 час.

број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
650 m2
Плац
649 m2
Корисна површина
648 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Градежна површина
647 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
900 m
Доктор
930 m
Кафетерија
880 m
Ресторант
750 m
Бар
920 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00