4 соби со базен и летна кујна, Camposol

Camposol, Шпанија – ID 9701
159,995 Евра
Површина 250 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Искористете ја можноста да играте голф во текот на целата година, благодарение на локацијата на куќата ќе уживате во топлината и неограничената можност за играње голф дури и во зимските месеци.

Ви нудиме прекрасен југ, климатизиран имот со 3 спални со 3 бањи со базен и прекрасен надворешен простор на парцела со мало одржување.

Куќата е изградена на парцела свртена кон југ, а пристапот до вилата е преку скали кои водат до отворена тераса. Некои луѓе го имаат овој дел застаклен за да создадат конзерваториум. Влезната врата води до пријатен простор за живеење, а директно зад влезната врата се наоѓа корисна вградена гардероба. Големата дневна соба има модерен шпорет на пелети и клима уред, а во прекрасно опремената просторија се влева многу природна светлина. Сводот води до трпезаријата, а друг води до кујната која има многу работни површини, многу плакари за складирање и целосно интегрирани апарати, вклучително и плоча за готвење на гас. Задната врата води кон градината и надворешната кујна.

Има и двокреветна спална соба на приземје со вградени гардероби, вентилатор на плафон, клима уред и голема бања која води низ свод од дневната соба. Има када и надземен туш со стаклен туш екран. Има и втора двокреветна спална соба со вградени гардероби и тавански вентилатор плус семејна туш кабина/WC за гости.

До првиот кат се пристапува преку надворешно скалило кое води од задната врата од кујната што ве носи во третата спална соба. Има вградени гардероби и клима уред, како и сопствена бања со када и надземен туш. До големата тераса на покривот се пристапува преку француските врати кои водат од спалната соба и нуди прекрасен поглед.

Вилата се наоѓа на парцела од 250 м2 со подигнати дворски ѕидови за поголема приватност. Надворешниот простор е многу добро искористен, вклучително и патека со пристаниште и базен 7x3 и околните поплочени тераси за уживање во шпанското сонце. Има прекрасна надворешна кујна со поглед на поплочената тераса и базен, а под скалите што водат до терасата, просторот е искористен за да се создаде мала бања со WC и мијалник, идеална за употреба во базен и летна кујна. Има асфалтиран пешачки пристап и посебна патека со лизгачка порта. Вилата има дел во изградба кој моментално се користи како магацин. Ова е прекрасен дом внатре и надвор.

Новиот меѓународен аеродром во Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути возење, а аеродромот во Аликанте е приближно 1 час.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
250 m2
Плац
250 m2
Корисна површина
249 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
248 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
1 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00