3 соби, градска куќа, блиску до плажите, Пуерто де Мацарон, Шпанија

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 5811
99,900 Евра
Површина 75 m2
Достапно 3+кк
Море 1 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме централна двокатна градска куќа со тераса со површина од 69 м2 со солариум, предна тераса и веранда. Локацијата е идеална бидејќи е блиску до сите удобности и плажи. Имотот е добро одржуван и е комплетно наместен со две спални соби и две бањи и комплетно опремена кујна и помошен простор.

На приземје има дневна соба, бања и кујна. Целосно опремената кујна доаѓа со вградени апарати и има пристап до перална и просторија за складирање што води до мала тераса.

Дневната соба е пространа и светла со директен пристап до предната тераса и верандата каде што можеме да уживаме во летните попладневни часови и оброците под фреско. Од дневната соба можеме да стигнеме до првиот кат преку спирални скали. Горе имаме пространи и светли спални соби, како и целосно опремена семејна бања. Оваа градска куќа се наоѓа во Пуерто де Мазарон, блиску до сите удобности и на само неколку минути од ПЛАЖАТА, не е потребен автомобил! Одлична можност да стекнете имот каде што можете да уживате во сонцето и плажите за време на долгите викенди или летни одмори. Ова е исто така одлична инвестиција за имот за изнајмување бидејќи е на одење до плажата и удобностите.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.

Заливот Мазарон е исто така идеално место за активен туризам фокусиран на спортови на вода, со многу опции како што се едрење, спортски риболов или нуркање. Мазарон е една од традиционалните дестинации за сонце и плажа во регионот на Мурсија со повеќе од 35 километри крајбрежје, од кои повеќето се недопрени. Голем број плажи во заливот Мазарон се наградени со сино знаме благодарение на квалитетот на услугите за капење.Плажите во Мазарон имаат сертификат за квалитет Q за овие плажи плажа Болнуево, плажа Кастелар, плажа Нарес & засилувач; Плажата Рихуете.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
75 m2
Плац
76 m2
Корисна површина
69 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
76 m2
Паркинг
Да
Продавница
290 m
Доктор
640 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
140 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
370 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00