вила во Кипар со базен, одлична цена и услови за плаќање

Trikomo, Кипар – ID 6904
405,500 Евра
Површина 186 m2
Достапно Нетипичен
Море 500 m
Состојба Во изградба

Топ за инвестирање. Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов ја нудиме оваа неверојатна вила во изградба по одлична цена. Вилата има 3+1 и има три бањи, вилата има базен, балкон од 15 м2 и исто така две големи тераси од кои едната е тераса на покрив со големина од 52 м2 со прекрасен поглед на море и околината.

Внимавајте на депозитите до крајот на април, попуст од 20.000 британски фунти или бесплатен мебел! Затоа, не двоумете се да не контактирате. Од 1 мај цената се зголемува за најмалку 20.000 британски фунти.

Предавање во рок од 30 месеци по уплата на депозитот, но ќе платите 6 години и тоа без зголемувања! Можете да ја изнајмите и користите вилата 4 години пред да ја платите. Ова се најдобрите услови на островот. Во близина, инвеститорот има уште три други проекти каде што можете целосно бесплатно да ја користите целата инфраструктура како воден парк, фитнес, велнес, плажа и сл.

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во ресторани + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 50.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите

План за отплата до 7 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
186 m2
Плац
260 m2
Корисна површина
110 m2
Тераса
65 m2
Балкон
15 m2
Базен
Да
Градежна површина
135 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00