Уникатни 2 соби, луксузен балнеокомплекс, веднаш до најголемиот минерален извор Велинград

Velingrad, Бугарија – ID 6076
99,000 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/5
Состојба Готово

Нудиме на продажба комплетно наместен двособен стан со вкупна површина од 75,5 м2, кој се наоѓа на петти и последен кат од комплексот Свети Спас во јужниот дел на балнеолошкото одморалиште Велинград, област Пазарџик, Бугарија. Распоред: влезен хол, дневна со трпезарија и кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со панорамски поглед и југоисточна ориентација. Комплексот, заедно со околината на паркот околу реката Чепинска, формира затворено село за одмор во најубавиот дел на Велинград. Се наоѓа во јужниот дел на Велинград на брегот на Чепинска река, веднаш до најголемиот минерален извор - бањата Радон и на 700 метри од природниот резерват Клептуза. Ова

овој агол на земјата обдарен со лековита дарба е познат уште од античко време, каде се граделе римски и турски бањи, а подоцна како таков е опишан и во патописите на Алек Константинов и Иван Вазов. Извор на здравје и долговечност - Вознесението се уште се слави во околината - празникот Св. Бања која според христијанската религија носи исцеление и заштита од несреќи.

Балнео комплексот е дизајниран за целогодишно живеење и балнеотерапија. Комплексот одговара на категоризација со пет ѕвезди и се состои од: станбен дел, медицинско - дијагностички центар, забава

објекти и услуги. Комплексот Saint Spas Balneo нуди трансфер на аеродром, изнајмување автомобили и такси услуги, како и 24-часовен чуван паркинг. Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Топ понуда, препорачливо!

Нашата најголема гордост се нашите задоволни клиенти.

Повторно и повторно го зајакнуваме нашиот престиж и сигурност со давање стручни совети и споделување мислења со нашите клиенти кои се долгорочни корисници на недвижен имот што успешно го купиле според планот на ветениот датум.

Во секој случај со кој управуваме, не само што се грижиме за вас и даваме професионални совети, туку и додаваме вредност на вашиот живот и придонесуваме за подобрување на вашата економска состојба, благодарение на доброто вложување на вашите пари.

Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува! Ние сме ваши соседи и партнери, а не само за целиот период на сопственост на вашата избрана недвижност.

Заштитете ги вашите пари од мега-инфлација со паметно инвестирање во сопствен имот на плажа. Цените во Бугарија се сè уште половина во споредба со другите земји од ЕУ.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Спрат
5
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
75 m2
Корисна површина
62 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
380 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
650 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00