Убави 3 соби во близина на плажа, ниска такса за одржување, Кранево

Kranevo, Бугарија – ID 7651
93,500 Евра
Површина 80 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/5
Море 500 m
услуга 4 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме стан во градот Кранево, во затворен комплекс. Распоредот на станот е 3 соби, со површина од 80 м2, кој се наоѓа на приземје. Се состои од влезен хол, голема дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и туш и тераса. Од кујната можете да влезете директно на имотот зад куќата, каде што има и базен. Станот има подно греење и подготовка за клима. Станот се продава со опрема, како што може да се види на фотографиите. Зградата е во добра техничка состојба. Можност за паркирање во околината.

Надоместок за одржување 7 лево (3,70 €)/м2 годишно. Оддалеченоста од плажата е само 500 метри.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Кранево се наоѓа на северниот брег на бугарското Црно Море. Се наоѓа на околу 30 километри од аеродромот во Варна. Тука живеат околу 1.000 постојани жители. Во Кранево можете да посетите широк спектар на ресторани, атракции, продавници, барови и дискотеки. Во Кранево има прекрасна, долга и песочна плажа со постепен влез во морето. Можно е да се пешачи покрај брегот до Албена, која е оддалечена околу 3 километри.

На 3 километри јужно од одморалиштето се наоѓа Кејп Екрене, на кој има светилник, видлив од патот Варна-Балчик. Помеѓу Кранево и одморалиштето Албена се наоѓа резерватот „Балтата“ со шума стара повеќе од 60 години, во која се гледаат некои заштитени видови растенија и животни.

На 16 километри северно од одморалиштето се наоѓа градот Балчик, каде се наоѓа познатата ботаничка градина и палатата на кралицата Марија, а на 25 километри јужно - градот Варна.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
80 m2
Корисна површина
70 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
190 m
Доктор
130 m
Кафетерија
50 m
Ресторант
30 m
Бар
440 m
Училиште/градинка
460 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00