Самостојна куќа со пет спални соби, еко село Венид, одморалиште Диневи, Свети Влас

Sveti vlas, Бугарија – ID 6455
753,900 Евра
Површина 251 m2
Достапно 6+кк
Море 1 500 m
Состојба Готово

Шармантниот комплекс со огради „Venid Eco Village“ се наоѓа на совршена локација, веднаш над „Dinevi Resort“ - во подножјето на Стара Планина и покрај брегот во Свети Влас. Ви нудиме семејна куќа со 6 соби во нова зграда. Куќа со вкупна површина од 251,30 м2 во стилот на „стара бугарска куќа“, која е дел од комплексот „Венид еко село“. Распоред: Приземје - дневна со кујна, тоалет, две спални соби, две купатила со тоалет, трем

1 кат - три соби, три купатила со WC, тераса.

Куќата нуди прекрасен панорамски поглед на морето и инспиративен поглед на шумата. Имотот се продава без кујна, мебел и опрема. Цената за куќата е доградба „клуч на рака“ (подни облоги — ламинат и плочки, бојадисани ѕидови, врати, бања-тоалет со плочки и санитарни јазли). Со задоволство ќе ви помогнеме со мебел и опрема. Растојанието од плажа е 1,5 км.

Архитектонската слика на зградата може да се припише на ренесансната архитектура. На лицето, материјалите и видот се карактеристични за овој стил, со прозори од заливот и откриени олуци на покривот. Приземјето на зградата е покриено со камен. Првиот кат е со бел минерален малтер и дрвена обвивка. Тука се и карактеристичните рабови на аглите, ѕидовите и прозорските рамки со лајсни и греди. Покривот е фронтон со дрвена конструкција и украсни елементи. Комплексот ќе има две тениски игралишта, базен за возрасни и деца, апартман, капела, паркинг, исклучително живописна и хармонична внатрешна инфраструктура со прекрасен поглед на морето и планините, што ќе гарантира целосна релаксација и удобност за нејзините жители. Сите употребени материјали се природни, првокласни еко-сертифицирани, а изгледот на просторот е во хармонија со околната шумска средина, што во комбинација со близината на морето, планините и престижната локација, целосно ја оправдува инвестицијата. при купување куќа во комплексот. Можете да изберете од 109 семејни куќи, полусамостојни куќи и терасовидни куќи со површина од 150 до 300 м2. Станбениот комплекс „Venid Eco Village“ е логичен дополнителен елемент за обликување на конечниот концепт на Dinevi Resort – Свети Влас во подножјето на Стара Планина. Парцелата е дел од шумската област „Касада“, парцелата на градот Свети Влас, општина Несебар, со панорамски поглед на морето и има наклон кон југ. Ова дава предуслов за живописно урбанистичко решение со присуство на различни погледи на шумата и морето од секоја станбена зграда. Речиси деветнаесет километри долга еко-мрежа го покрива подножјето на Источна Стара Планина. Попатно, туристите имаат можност да видат ретки и заштитени видови растенија и животни. Некои од нив се вклучени во Црвената книга на Бугарија, фонтани со изворска вода, летниковци и засолништа, камени капели со икони на православни светци по целата еко-патека, што ја прави прошетката исклучително интересна и љубопитна. Во непосредна близина на комплексот се наоѓаат сите удобности и знаменитости кои ги нуди „Диневи ресорт“ - плажи, пристаниште, продавници, ресторани, кафулиња, центри за убавина и СПА, Амфитеатар и многу други.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето.

број на спратови
2
Достапно
6+кк
Поглед на море
Да
Површина
251 m2
Плац
251 m2
Корисна површина
251 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
251.3 m2
Паркинг
Да
Продавница
360 m
Доктор
740 m
Кафетерија
370 m
Ресторант
270 m
Бар
260 m
Училиште/градинка
620 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00