Пространа 1 соба, 70м од плажа, ниска такса за одржување, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 5631
50,000 Евра
Површина 50 m2
Достапно 1+кк
Спрат 5/7
Море 70 m
услуга 400 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме простран 1-собен стан од 50м2, кој се наоѓа на петти кат од седум ката, во приватниот комплекс Планета, на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна и простор за релаксација, бања со тоалет, балкон со поглед на базен. Луксузниот, првокласен комплекс Планета се наоѓа на само 70 метри од плажата во центарот на Сончев Брег и нуди базени со тобогани.

Базенот има 2 посебни делови за деца и главен дел со длабочина од 180 см. Областа на базенот е идеален за сончање во текот на денот. Базенот е убаво осветлен ноќе. Ресторанот со капацитет од 850 седишта служи одлични јадења. До базенот има снек бар за најмногу 100 луѓе, кој служи до доцна појадок, лесен ручек и попладневни закуски. Лоби барот е пријатно место за вечерни состаноци и нуди разновидни алкохолни, безалкохолни и топли пијалоци.

Хотел Планета вклучува и велнес центар и фитнес.

Веднаш до базенот има сала за анимација, која е место за забава за сите гости и може да се радувате на часови по аква аеробик, караоке или танц.

Надоместокот за одржување е 400 евра годишно.

Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
5
број на спратови
7
Достапно
1+кк
Површина
50 m2
Корисна површина
44 m2
Балкон
Да
Продавница
60 m
Доктор
840 m
Кафетерија
260 m
Ресторант
110 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
790 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00