Продажба на рати, пространи 3 соби во комплексот бутици Корнелија, Банско

Bansko, Бугарија – ID 7443
91,800 Евра
Површина 61 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/5
Жичара 10 000 m
услуга 1,480 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Бонус - купувачот не плаќа надоместок за одржување и фонд за поправка 3 години! Можност за купување на рати, повеќе информации од брокерот. Нудиме на продажба одличен 3-собен стан со вкупна површина од 61,66 м2, кој се наоѓа на приземје во бутик комплекс Корнелија 2 во Банско, Бугарија. Распоред: дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон. Станот се продава наместен, но фотографијата е само илустративна. Тековно видео од одреден стан на нашата веб-страница.

Бутик Корнелија & засилувач; СПА нуди стилски спа објекти на само 200 метри од теренот за голф Ian Woosnam во Разлог. Ски центарот Банско е на 10 минути возење од хотелот.

Широката велнес објекти вклучуваат парна бања, сауна и салон за масажа. Внатрешниот базен е исполнет со минерална вода. Во текот на зимската сезона, има дневна бесплатна шатл-служба до/од Гондолата. Паркинг на лице место е бесплатен. Аеродромите во Софија и Пловдив се наоѓаат на оддалеченост од 150 км и 160 км, а најблиската плажа во Грција е 160 км.

Комплексот нуди единствена можност за играње голф во лето и за скијање во зима на 65 километри добро одржувани падини, на ниво на алпски скијачки области, погодни и за почетници и за искусни скијачи кои се радуваат на прекрасната девствена природа и свеж воздух.

Комплексот импресионира со модерен дизајн, квалитет на градба и пријатна атмосфера.

Комплексот има топол и пријатен ресторан и лоби бар каде што можете да вкусите вкусни јадења, да уживате во топол пијалок или аперитив и да се чувствувате како дома. Можете да уживате во скијање, голф или да искористите некоја од атракциите и активностите што им се нудат на сопствениците и гостите во комплексот. Комплексот има СПА центар со минерална вода, базен, финска сауна и парна бања со цвеќиња - и ароматерапија.

Овде можете да уживате во следните капацитети на највисоко европско ниво:

* Покриен базен;

* Ресторан со интернационална кујна;

* Спа и велнес центар;

* Сауна;

* Надворешна топла када

* Печење на скара;

* Лоби со камин;

* Лоби бар;

* Прием;

* Опрема за ски/голф;

* Телевизија;

* Wi-Fi;

* 24 часовно обезбедување;

* Трансфер до ски-лифтови;

* Управување со недвижен имот

Надоместокот за одржување е 1479,84 € годишно + 318,36 € фонд за поправка.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

И малку повеќе за Банско:

Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
61 m2
Корисна површина
53 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
580 m
Ресторант
130 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
620 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00