ПРОДАДЕНО!!!! 6% гарантирано враќање! Одлична можност за заработка за инвеститори и љубители на голф!

Bansko, Бугарија – ID 2524

Како ексклузивен застапник на инвеститорот за Чешка и Словачка, нудиме на продажба опремени станови со загарантиран принос од 6% во прекрасен комплекс во светски познатиот ски-центар Банско.

За љубителите на голфот, апартманите нудат одлична можност да играат цел ден на еден од најдобрите терени во Бугарија и исто така одличен приход од изнајмување. Во огромната површина има и Апарт Хотел, кој е дизајниран како комплекс од 4 поврзани згради, вклучувајќи прекрасно уредени зелени површини, отворени базени и градини кои работат преку целата година. Станбената зграда има лифт и контрола на пристап. Некои имоти се нудат ненаместени и мора да бидат опремени според каталогот на комплексот, како што се разбира, комплетираниот инвеститорот нуди. Максималното време на изработка е 6 месеци бидејќи мебелот и подот не се монтирани, па сопственикот може да го избере стилот на мебел од нашиот избор.

Повеќе за комплексот:

Со повеќе од 4 милиони играчи регистрирани во Европа, голфот е еден од најтрадиционалните спортови на стариот континент. Во Пирин голф & засилувач; Country Club ќе најдете два од ТОП 100 терени за голф во континентална Европа и дел од европските туристички дестинации. Поставени наспроти високата планина Пирин, терените Ian Woosnam и Pirin Pine претставуваат олицетворение на тоа што значи да се игра голф во планините. Комплексот е на еден час возење од меѓународниот аеродром во Софија и на неколку минути од популарниот ски-центар Банско. Пирин голф & засилувач; Кантри клубот е домаќин на преку 40 турнири годишно, вклучително и WAGR Macedonian Amateur Open, Turkish Airlines, Volvo, AUBG (Американски универзитет во Бугарија), BDO и многу други.

Препуштете се на супериорната услуга и шопинг во хотелот Пирин голф & засилувач; Спа

Пирин голф хотел и спа е опкружен со борови дрвја и вклучува 2 терени за голф, полигон за возење, академија за голф, 7 базени, 2 супермаркети, пијано бар, фитнес, сквош, билијард, пинг-понг, 7 отворени површини за деца, пекара, спорт продавница, ски училиште и продавница за облека.

Ски-лифтот Банско е на 12 км од хотел и спа Пирин Голф. За време на скијачката сезона, хотелот нуди бесплатен 10-минутен шатл од/до лифтот секој час во текот на денот. Има и бесплатен шатл со количка за голф што може да ги носи гостите низ комплексот во текот на летото.

И малку повеќе за Банско:

Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Летен туризам

За потребите на летниот туризам во Националниот парк Пирин се развиени 13 главни и 17 споредни планински правци. Качувањето по карпи е дозволено на 6 места. Осум планински куќички и пет засолништа пречекуваат туристи во високиот алпски дел на планината во летниот период. Дополнително, организирани се патувања до Рилскиот и Роженскиот манастир, Мелник, паркот на мечките во Белица, селото Триград, пештерата „Ѓаволско грло“ и други знаменитости и прекрасни места; планинарења во Пирин, јавање коњи во Рила, велосипедизам, рафтинг, сафари, теренски и пејнтбол.

Редовни настани:

Натпревари во Светскиот куп во алпско скијање на патеката „Алберто Томба“.

Од декември до април - многу зимски настани - натпревари во алпско скијање, сноуборд, биатлон.

Јули - летен театарски фестивал

Август - Меѓународен џез фестивал

Септември - Пиринска народна Бугарија - Банско. Меѓународен фестивал на бугарски народни песни

Ноември - Банско филм фест - Меѓународен фестивал на планински филм.

Банско е најновиот бугарски зимски ски-центар и можеби најубавиот. Во последниве години, одморалиштето привлече значителни странски инвестиции, овозможувајќи значителни подобрувања во инфраструктурата и услугите за одмор.

Претприемништвото во туризмот е главната област од стратешко значење за социо-економскиот развој на општина Банско. Зголемениот обем на инвестиции во туризмот доведе до отворање нови работни места во туристичките услуги и неколкукратно повеќе во градежништвото. Во последните години овде се изградени повеќе од сто хотели - од мали семејни хотели до луксузни бањи.

Во ски-центарот треба да се гради втора кабинска линија, за голф ќе се инвестираат 30 милиони евра. Локалната индустрија е претставена со мали работилници во индустријата за обработка на дрво и облека; многу компании од трговија и услуги, хотели и ресторани, земјоделство. Дрвоарите и занаетчиите се поврзани во подружница бидејќи голем дел од нивното производство (мебел) е наменет за извоз. Развојот на овој сектор и инвестициската политика на малите и средни претпријатија во дрвната индустрија доживуваат динамичен развој и флексибилност.

Земјоделство - се користи околу 20% од обработливото земјиште. Главните култури што се одгледуваат овде се компирот и тутунот. Сточарство - главно се чуваат крави, кози и овци.

Единици во комплекс

Sekce Vstup Patro №Byt Rozloha Celková podlahová plocha Garantovaný výnos Cena
1 A 4 06 studio 45,72 Ne ------------
1 A 4 ------------ 2kk 69,08 Ne ------------
1 A 4 2 2kk 61,34 Ne ------------
1 B 2 03b 2kk 70,50 Ne ------------
1 B 2 -------------- 2kk 64,56 Ne -----------
1 B 5 13 2kk 76,92 Ne -----------
1 C 1 G1 2kk 68,30 Ne -----------
2 B 1 01 2kk 76,53 Ne -----------
2 B 2 -------------- 2kk 65,40 Ne ------------
3 A 2 02 studio 44,28 Ne -----------
3 A 3 05a 2kk 65,32 Ne -----------
3 B 1 G1 studio 43,98 Ne -----------
4 B 1 02 2kk 75,25 Ne -----------
4 B 4 09a 2kk 73,74 Ne -----------
5 A 2 06b studio 44,18 Ne -----------
5 A 4 -------------- 4kk 147,97 ------------ ------------
5 D 2 -------------- 2kk 59,95 Ne -----------
5 D 4 -------------- 2kk 69,64 ------------ ------------
5 D 4 09 3kk 94,44 Ne -----------
5 D 4 11a studio 45,52 Ne -----------
6 A 2 04 2kk 74,49 Ne -----------
6 B 2 06a 3kk 76,93 Ne -----------
1 A 1 -------------- 1kk 55,14 Ano -----------
1 A 3 11 2kkj 75,04 Ne -----------
1 A 4 -------------- studio 49,19 Ne --------------
1 A 4 20 studio 48,41 Ne -----------
1 B 1 6 studio 55,14 Ano -----------
1 B 4 19 studio 41,90 ne -----------
2 A 1 1 studio 42,84 Ne -----------
2 A 4 21 3kk 143,62 Ne -----------
2 A 4 ----------- studio 43,02 Ne -----------
2 B 4 22 3kk 143,62 Ne -----------
3 A 1 ----------- 3kk 152,77 Ano -----------
3 A 1 ----------- 3kk 152,77 Ne -----------
3 A 1 5 studio 55,79 Ne -----------
3 A 3 11 studio 40,80 Ne -----------
1 B 4 7 2kk 83,96 Ne -----------
2 A 2 02 3kk 91,50 Ne -----------
3 A 2 3 3kk 92,45 ne -----------
3 A 4 2kk 83,47 Ne -----------
1 ------------ 2 2kk 72,78 Ne ------------
2 A -1 studio 49,47 Ne -----------
2 A -1 studio 18,84 Ne -----------
2 A 0 2kk 112,48 Ne -----------
2 B 2 2kk 108,24 Ne -----------
2 B 2 studio 57,13 Ne -----------
3 A 0 3кк 153,61 Ne -----------
4 B 1 1kk 68,64 Ne -----------
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
420 m
Ресторант
250 m
Бар
250 m
Училиште/градинка
450 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00