Прекрасно студио во комплексот Вила Сардинија, Свети Влас

Sveti vlas, Бугарија – ID 7143
52,000 Евра
Површина 32 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/7
Море 200 m
услуга 350 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме убава 1 соба, со големина од 32м2, сместена на вториот кат од седум ката, во комплексот Вила Сардинија во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоред: влезен хол, соба со кујна, бања со тоалет и тераса. Комплексот Вила Сардинија е станбен комплекс од затворен тип кој се наоѓа во центарот на одморалиштето Свети Влас, помеѓу морето и планините. Се наоѓа на 200 метри од морето и плажата, на 5 минути пешачење од планинските падини со иглолисни шуми и 450 метри од Марина Диневи. Комплексот ви нуди вам и на вашите гости: уреден простор, дизајн на пејзаж, рецепција, базен со детски дел, простор за сончање и релаксација, фитнес центар, салон за убавина, спа центар (џакузи, сауна, парна бања, амам, ледена бања, контраст туш, зона за релаксација, масажи, лековита кал, витамин бар), супермаркет, детско игралиште, скара, 24-часовно обезбедување, паркинг.

Надоместокот за одржување е 350 евра годишно.

Погоден за живеење преку целата година или за изнајмување.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
7
Достапно
1+кк
Површина
32 m2
Корисна површина
28 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
40 m
Доктор
400 m
Кафетерија
170 m
Ресторант
100 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
310 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00