Прекрасна куќа во живописната област Карпаз, голема парцела

Trikomo, Кипар – ID 5924
425,000 Евра
Површина 310 m2
Достапно Нетипичен
Море 5 000 m
Состојба Готово

Ја нудиме оваа прекрасна нетипична куќа во прекрасна област во близина на природниот резерват Карпаз во Северен Кипар, исклучиво во име на локалниот сопственик. Во близина се наоѓаат некои од најдобрите плажи и хотели на северниот дел на островот.

Тоа е една од најубавите области на островот, недалеку од една од најубавите плажи во светот, Златната плажа. Затоа, овој имот е идеален за заслужено пензионирање или за изнајмување на туристи од целиот свет, или комбинација од двете.

Ние сме тука да ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Спецификации за куќа и парцела.

На приземје има дневна и трпезарија, кујна и посебна помошна просторија, како и гостински тоалет.

Следно: посебно студио со бања што служи како апартман за гости.

Надвор имаме голема околна градина со лимони и гостинска тераса со цврста мермерна маса и седење за 18 гости.

Сите соби се климатизирани.

На првиот кат ја имаме главната спална соба со сопствено купатило, вградени гардероби, шкаф за складирање и балкон.

Има уште две спални со сета опрема.

Семејна бања. Сите соби се климатизирани.

Имаме повеќе од дваесет соларни панели на покривот кои ја покриваат целата сметка за струја. Во цената се вклучени сите даноци, мебел и правни услуги. Новиот сопственик на тој начин ќе го плати само данокот за пренос на недвижен имот. Контактирајте го брокерот за целокупната процедура.

Други додатоци:

Бунар со вода.

Резерва за складиште за вода од 8 тони

Двојна гаража + патека

соларни панели на покривот

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
310 m2
Плац
800 m2
Корисна површина
310 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Градежна површина
310 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
5 km
Доктор
26 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
900 m
Бар
15 km
Училиште/градинка
830 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00