Одлични 2 соби со голема тераса и паркинг простор, Обзор

Obzor , Бугарија – ID 8493
64,500 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/7
Море 20 m
услуга 16 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме одличен, 2-собен апартман за одмор на прва линија и со поглед на море во комплексот Yoo Bulgaria, во Обзор, Бугарија. Станот се наоѓа на трет кат од седум ката, во зграда со лифт, изградена е 62 м2, вкупна површина 75 м2. Станот се состои од дневна соба со кујна, спална соба, ниша со машина за перење и бојлер, бања со тоалет и пространа тераса достапна од двете соби. Станот е комплетно наместен и има паркинг простор. Комплексот е одлично одржуван и се наоѓа на околу 20 метри од морето. На територијата на комплексот се обезбедува широк спектар на опрема, забава и услуги за удобен одмор, имено:

Градина со градинарски мебел, базени за возрасни и деца вкл. загреан базен и панорамски бесконечен базен, Спа & засилувач; Велнес центар (турски и парни бањи, сауна, џакузи, салон за масажа), фризерски и козметички салон, фитнес центар, тениско игралиште, пинг-понг, самопослуга, затворено детско катче, детско игралиште, ресторан, кафуле, обезбедување преку целата година и видео надзор, паркинг вклучително и подземно, Wi-Fi. Прекрасна, широка плажа е веднаш пред комплексот. На плажата покрај се останато има и детско игралиште.

Надоместокот за одржување е 15,50 €/м2 годишно.

Добар избор за удобен семеен одмор и изнајмување! Препорачуваме!

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. За нашите клиенти, организираме изнајмување и управување со имот низ бугарското крајбрежје, Обзор одморалиште:

Обзор се наоѓа во прекрасен пејсаж, во заливот на Црното Море, врамен од Балканскиот прстен (Стара Планина) на околу 60 километри јужно од Варна и 74 километри од Бургас.

Плажи и природа: тоа е популарно и навистина пријатно мало одморалиште кое го комбинира морето со широки, удобни плажи со можност за планинарење и лесни прошетки. Реките Двојница и Камчија, кои се дел од природниот резерват, се влеваат во морето кај Обзор. Хоризонт и неговата историја:

Неговата прекрасна локација се рефлектираше во оригиналното античко име Хелиополис (Сончев град). Оригиналната грчка поморска база подоцна стана важна римска тврдина. Во средниот век постоела непробојна бугарска тврдина Козјак, која заштитувала пристаниште од големо економско значење за бугарската трговија на Црното Море во 13 и 14 век.Урнатините на средновековната тврдина се на околу 3 километри од денешен Обзор. Овде ќе ги најде и урнатините на храмот на Јупитер на остатоците од римските ѕидини.

Спрат
3
број на спратови
7
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
62 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00