Нова пространа куќа од 5 соби на периферијата на Варна, село Кичево

Kichevo, Бугарија – ID 6834
265,000 Евра
Површина 500 m2
Достапно 5+кк
Море 10 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме модерна куќа со 5 соби во мал станбен комплекс во село Кичево, во непосредна близина на Варна - 8 км. Функционален јавен превоз. Куќата е дизајнирана во модерен стил со два ката и има изградена површина од 186 м2.

Достапна куќа:

Приземје - влезен хол, пространа дневна со кујна, една спална соба, бања со тоалет, помошна соба, помошна соба и пространа веранда (40 м2), која се наоѓа пред дневната соба и гледа кон заливот на одморалиштето Албена. .

1 кат – ходник, три соби, бања со тоалет, соблекувална и пространа тераса. Внатрешно светло скалило водат до првиот кат.

Куќата се продава во состојба на комплет според фотографиите. Ние сме среќни да помогнеме со доработка, мебел и опрема!

Куќата има сопствен ограден двор, кој ќе биде уреден со грмушки од лејланди и равнец и има автоматски систем за наводнување. Дворот е со површина од 500 м2 + 150 м2 идеален дел на заедничкиот дел од земјиштето. Има две паркинг места во дворот веднаш до куќата и уште едно место до влезот на заедничкиот паркинг што го користат пет куќи.

Целата куќа има поглед на заливот Албена и полињата.

Изградбата на куќата е од армиран бетон и керамички тули. Користено првокласно тројно застаклување за да се обезбеди удобност во куќата. Надворешна изолација - 10 cm слој од полистирен. Покривот е исполнет со 10 cm слој влакна за термоизолациски цели и хидроизолациона мембрана Mapei. Таваните се гипс картон со изолација од 5 cm памучна волна. За ефикасно климатизирање на куќата ќе се постави топлинска пумпа со потрошувачка од 2 KW/h, систем за подно греење и вентилаторски конвектори кои работат и за греење и за ладење. Вградените конструкции во бањите се GROHE. Внатрешните врати се изработени од цврст HDF. Куќата има алармен систем, како и оптички интернет и телевизија во секоја соба. Одлична опција за големо семејство со деца и домашни миленици, погодна за целогодишно живеење во тивка атмосфера и свеж воздух покрај море! Куќата се наоѓа на периферијата на Варна (растојанието до градот е само 8 км) и до градот можете да стигнете со јавен превоз. Селото ја има сета потребна инфраструктура, вклучувајќи продавници, модерна градинка, ново игралиште, училиште, благајна EasyPay, штали итн. Тука живеат претежно млади семејства со деца. Растојанието до најблиската плажа е 10 км.

Градот Варна е основан од Грците во 6 век п.н.е. Во античко време бил познат како воен логор Одесос. Во 1444 година, во близина на Варна, Турците ја поразиле христијанската војска предводена од полскиот крал Владислав III (во предградијата има мавзолеј за спомен на оваа битка). Во 1878 година, Варна стана дел од независна Бугарија и се одвиваше нејзиниот развој.

Како еден од прекрасните споменици овде е и катедралата Успение на Богородица.

Православната катедрала, изградена помеѓу 1884 и 1886 година. Нејзиниот камен-темелник бил поставен од Александар Батенберг (првиот принц на современата бугарска држава) во 1880 година. Меѓу најубавите споменици на катедралата е фино врежаниот иконостас, создаден од македонски мајстори од град Дебар.

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
500 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
186 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
186 m2
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
4 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
1 km
Бар
4 km
Училиште/градинка
630 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00