Луксузно опремени 2 соби со поглед на море, одлична локација, комплекс Милениум, Свети Влас

Sveti vlas, Бугарија – ID 7275
105,000 Евра
Површина 78 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 150 m
услуга 9 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме реновиран стан со 2 соби, 78м2, кој се наоѓа на четврти кат од шест ката во комплексот Милениум, Свети Влас, Бугарија. Распоредот е ходник, пространа дневна со кујна, спална соба, бања со туш и голем балкон со поглед на море.

Имотот се наоѓа во комплекс со одлична локација на 150 метри од плажа и на само 400 метри од центарот на Свети Влас. Комплексот во кој се наоѓа станот има убава и луксузна рецепција, два големи базени на две нивоа, детско игралиште, прекрасна вегетација, два подземни паркиралишта и прекрасен простор погоден за семејна рекреација и користење преку целата година.

Надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
78 m2
Корисна површина
68 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
250 m
Доктор
530 m
Кафетерија
340 m
Ресторант
110 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
750 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00