Луксузна вила со поглед на базен и море, три бањи

Esentepe, Кипар – ID 7489
1,445,000 Евра
Површина 350 m2
Достапно Нетипичен
Море 50 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Ви претставуваме нов проект од нашиот долгогодишен партнер, кој е и водечки развивач во Кипар. Проект со панорамски поглед на морето. Ние сме ексклузивни претставници на развивачот и кај нас ги имате најдобрите услови за купување. За повеќе информации, не двоумете се да ме контактирате.

Локацијата на комплексот е прва линија покрај морето, на работ на карпата со неверојатно широк агол на гледање од 270 степени. Овде ќе почувствувате дека сте во море, партнерот никогаш во ниту еден проект што го осмислил не го продлабочил толку многу чувството на сино.

Проектот се состои од два реда вили покрај море и премиум апартмани и мезонети зад нив.

Иако ова е почетна фаза, во овој проект во моментов останаа само неколку слободни вили.

Вториот ред, составен од 5 дуплекс вили, се наоѓа на терасите на покривот од првиот ред, кој овозможува непрекинат поглед на морето, како и првиот ред, искористувајќи ги природните издигнувања на локацијата.

Токму тука нудиме голема вила со три спални соби и три бањи.

Има гаража и пространа подрумска соба која обезбедува природна светлина и вентилација поради нејзината ориентација кон внатрешниот приватен пат и ниската градина. Дневните површини на приземјето се отвораат кон прекрасна градина со базен, додека 3-те спални соби со сопствен сопствен на првиот кат нудат поглед на море и планина од сите агли. Секоја вила има свој базен.

Задниот дел на комплексот е издигнат, со широкоаголен поглед на морето и планинскиот премин од западната страна, и прекрасен поглед на зајдисонцето над морето. Во сите мезонети станови стандардно се нудат две станбени згради составени од 4 апартмани 3+1 со градини и 2+1, 8 мезонети станови и кровни тераси.

Во непосредна близина на локацијата на проектот се наоѓа ресторанот Орлово гнездо (познато како The Nest), кој нуди гурманско мени и има прекрасна тераса позната по своите спектакуларни зајдисонца во текот на целата година. Има и многу други ресторани кои служат широк спектар на кујни од целиот свет во радиус од 1 км од хотелот.

Додатоци и услуги за проектот:

генератор

аларм за пожар

видео домофон

Интернет

гостински тоалет

детектор на чад

централен сателит

климатизација

24/7 обезбедување

патека за попреченост

паркинг за инвалиди

бања

станици за полнење возила

базен

Теретана

паркинг

детски базен

летен театар

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
350 m2
Плац
350 m2
Корисна површина
190 m2
Тераса
117 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
210 m2
Паркинг
Да
Продавница
720 m
Доктор
8 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
0 m
Бар
320 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00