Луксузна вила со огромна тераса и поглед на море и три бањи

Esentepe, Кипар – ID 9043
878,000 Евра
Површина 323 m2
Достапно Нетипичен
Море 100 m
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место, ние сме претставници на развивачот на чешкиот пазар. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Моментално ја нудиме оваа прекрасна вила со огромна покривна тераса од 125м2 и поглед на море. Вкупната површина на вилата е 325м2. Вилата има 4 тоалети и 3 бањи (види план на подот).

Ова е најголемиот станбен проект на инвеститорот на морето со студија, пентхауси 1+1, 2+1 и луксузни вили со 3 спални со вкупно 500 единици. Проектот се наоѓа на брегот на Татлис и вклучува вештачки реки, езера и острови распространети низ целата област, надополнети со познатите градини на инвеститорот.

Комплексот располага со внатрешен загреан базен, спа центар, ресторан, бар, теретана, игралиште за кошарка и тенис. Проектот треба да биде завршен до крајот на 2025 година.

Во комплексот има 3 типа на недвижен имот. 1+1 и 2+1 апартмани, студија и вили.

3 годишен план на рата без камата со 35% аванс

Одлична можност за инвестирање!

Проектот нуди одличен распоред за отплата до 3 години без зголемување, единиците брзо заминуваат, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.

Стандардни спецификации:

Влажен слој

Градежен бетон

Изолација од климатски влијанија и вода Покривни покриви

Внатрешен под - керамика (избор на бои)

Надворешен под - не се лизга

Опремена кујнска единица (избор на бои)

Вградени гардероби во сите спални соби, земајќи ги предвид димензиите во планот (избор на бои)

Прозорци со двојно застаклување

Внатрешни врати

Надворешни врати и прозорци

Главна влезна врата (дрвена)

Резервиран паркинг простор

Инфраструктура за климатизација

Петгодишна гаранција за градба

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
број на спратови
1
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
323 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
323 m2
Тераса
200 m2
Базен
Да
Градежна површина
200 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
17 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
1 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00