Луксузна вила со базен, голем плац и голема тераса на покривот

Pafos, Кипар – ID 9314
755,000 Евра
Површина 356 m2
Достапно Нетипичен
Море 2 500 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики. Следете ги нашите инвестициски тури на нашата веб-страница.

Пафос е туристички центар на европскиот дел на островот и моментално многу потенцијално место за инвестирање. Во градот во моментов се градат два американски универзитети, а кириите се зголемени. Има неколку светски познати голф клубови, а аеродромот е оддалечен само 30 минути од нашите проекти.

Ова е исклучителен проект за вила во престижната област Високоморски пештери на Пафос. Лоциран на одлична локација, проектот опфаќа 13 сосема нови вили дизајнирани да ги задоволат барањата на остроумните клиенти кои бараат луксузни вили од висока класа кои нудат многу отворен простор, максимална приватност и поглед кој го одзема здивот.

Оваа луксузна вила има два ката, четири спални соби, четири бањи, базен, тераса на покривот, две веранди, двор, покриен паркинг за две автомобили и многу пространа парцела.

Концептот на проектот е да обезбеди ексклузивно домување кое ќе се усогласи со природните убавини на околината. Вилите се промислено лоцирани на ридовите на Морските пештери и целосно ги искористуваат прекрасните пејсажи и панорамскиот поглед.

Секоја вила нуди уникатен внатрешен и надворешен простор за живеење, внимателно дизајниран да зрачи со луксуз и елеганција. Акцентот е ставен на беспрекорното поврзување на ентериерот со надворешноста, така што жителите можат целосно да уживаат во кипарската клима и убавината на нивната околина.

Некои од нагласените карактеристики што треба да се вклучат:

- Базен

- Подови од Италијанско производство

- вкупно 4 спални соби вклучувајќи ја и главната спална соба

- Пространа дневна, трпезарија и кујна

- Подно греење со вода

- Електрична капија за автомобили и опрема за полнење електрични автомобили

- VRV систем за ладење кој нуди ефикасна и приспособлива контрола на климата

- Високи тавани и високи врати во сите соби

- Фотоволтаичен систем со моќност од 6,3 kW

- Одредби за соларни панели

- Одредба за надворешни и внатрешни ролетни.

- Комплетна топлинска изолација која обезбедува енергетска ефикасност категорија А

Алуминиумски прозорци што штедат енергија

- Систем за притисок на вода и филтер за вода под кујнските кабинети

- Бањи опремени со удобни тушеви, безбедносно стакло и ѕидни тоалети

- Приватен покриен/непокриен паркинг за 2 коли

- Безбедносен систем со аларм и систем за камера

- Решетка на ниво на кујна со простор за забава на отворено.

Цените вклучуваат базен, VRV клима, подно греење, аларм, електричен капија/полнач. Пакет мебел од 50.000 € + ДДВ.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, исто така ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
356 m2
Плац
582 m2
Корисна површина
216 m2
Тераса
75 m2
Лоѓија
32 m2
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
300 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
680 m
Ресторант
450 m
Бар
590 m
Училиште/градинка
880 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00