Луксузна ниско-енергетска вила со поглед на море, две бањи

Pafos, Кипар – ID 9406
460,000 Евра
Површина 150 m2
Достапно 3+кк
Море 2 500 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики. Следете ги нашите инвестициски тури на нашата веб-страница.

Пафос е туристички центар на европскиот дел на островот и моментално многу потенцијално место за инвестирање. Во градот во моментов се градат два американски универзитети, а кириите се зголемени. Има неколку светски познати голф клубови, а аеродромот е оддалечен само 30 минути од нашите проекти. Недалеку од проектите се наоѓа најголемиот воден парк во градот.

Проектот се наоѓа на работ на Националниот парк Акамас, помеѓу селата Пеја и Катикас. Оваа престижна област е позната по своите прекрасни погледи, винарии и овоштарници. Локацијата е во непосредна близина на Националниот парк Акамас и боровата шума Пични, така што има многу прекрасни пејзажи на вашиот праг. Селскиот имот ветува мир и изолација, но сепак е на само неколку минути возење од селото Пеја со многу удобности, вклучувајќи банки, државни и приватни училишта, супермаркети, кафулиња и ресторани. Коралниот залив, со својата песочна плажа со сино знаме и одлична палета на кафулиња и ресторани, е оддалечен само пет минути со автомобил.

Оваа модерна вила со 2 спални е дизајнирана да биде воздушна, лесна и отворена. Пространата површина за живеење со отворен план има големи прозорци кои ги отвораат и ги замаглуваат линиите помеѓу внатрешното и надворешното, создавајќи совршен простор за внатрешна и надворешна забава. На катот има две големи спални соби со вградени гардероби, главната спална соба има сопствена бања, а втората модерна бања има када и посебен туш.

Висококвалитетната опрема е очигледна низ внатрешноста, која вклучува мермер, паркет под и кујни со висок сјај. Архитектот избра природна, но современа палета која ги надополнува архитектонските дизајни и инкорпорираше модерни елементи за да го нагласи чувството за простор. Големите тераси се идеални за внатрешно и надворешно живеење и им овозможуваат на жителите да уживаат во живеење под отворено небо, додека стаклените огради обезбедуваат непречен поглед.

За одредена сума можете да купите и штала за вилата. Контактирајте го брокерот за целокупната процедура.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, исто така ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
150 m2
Плац
300 m2
Корисна површина
120 m2
Тераса
25 m2
Лоѓија
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00