Луксузна градска куќа со 4 спални соби со поглед на море и паркинг простор, покрај плажа, Бјала

Byala, Бугарија – ID 8944
153,000 Евра
Површина 171 m2
Достапно 4+кк
Море 300 m
услуга 1,200 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме трикатна терасовидна куќа со големина од 4 соби со прекрасен поглед на море, сместена на 300 метри од песочната плажа во мирниот приморски град Бјала. Куќата се наоѓа во затворен станбен комплекс составен од 18 куќи. Диспозиција:

- приземје: влезен хол, дневна соба во заеднички простор со кујна и трпезарија, ниша со машина за перење, бања-тоалет и пространа сончева веранда со поглед на внатрешниот простор на просторот со базени.

- прв кат: 2 спални соби, убава тераса со поглед на море и внатрешната територија на комплексот, пространа бања-тоалет.

- втор кат: спална соба, пространа тераса со поглед на море, бања-тоалет.

Куќата има интересна архитектура и удобен распоред кој создава пријатен амбиент и за постојано живеење и за сезонски одмор. Вградената површина на куќата е 171 м2. Куќата има паркинг простор директно пред влезот во куќата. Куќата се продава комплетно наместена и опремена со сите потребни електрични апарати. Во дневната соба има камин. Во собите е обезбедена клима (греење и ладење). Подот низ куќата е теракота, кој е лесен за одржување. На третиот кат има котел со волумен од 300 литри, кој обезбедува топла вода за целата куќа. Куќата е погодно лоцирана, на непосредна близина на целата потребна градска инфраструктура: плажа, ресторани, продавници, центар на градот итн.

Комплексот беше пуштен во употреба и доби награда од областа на архитектурата. На оградениот простор на комплексот има два базени и околу нив рекреативна зона со лежалки и чадори. Изобилството на зеленило и цвеќиња создава пријатна атмосфера и го радува окото. Комплексот има систем за видео мониторинг. Надоместокот за одржување на заедничките површини во областа изнесува 1.200 евра годишно. Одличен избор и за постојан престој и за семеен одмор или изнајмување!

Нашата најголема гордост се нашите задоволни клиенти.

Повторно и повторно го зајакнуваме нашиот престиж и сигурност со давање стручни совети и споделување мислења со нашите клиенти кои се долгорочни корисници на недвижен имот што успешно го купиле според планот на ветениот датум.

Во секој случај со кој управуваме, не само што се грижиме за вас и даваме професионални совети, туку и додаваме вредност на вашиот живот и придонесуваме за подобрување на вашата економска состојба, благодарение на доброто вложување на вашите пари.

Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува! Ние сме ваши соседи и партнери, а не само за целиот период на сопственост на вашата избрана недвижност.

Заштитете ги вашите пари од мега-инфлација со паметно инвестирање во сопствен имот на плажа. Цените во Бугарија се сè уште половина во споредба со другите земји од ЕУ.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.

број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
171 m2
Плац
170 m2
Корисна површина
171 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
171 m2
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
630 m
Доктор
1 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
170 m
Бар
320 m
Училиште/градинка
350 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00