Луксузен SPA проект со гарантиран поврат од 8% и готовина од 6% при изградба покрај Средоземното Море

Trikomo, Кипар – ID 5907
Во овој комплекс има уште 4 единици

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов нудиме одлична инвестициска можност: ова е проект покрај море во Кипар со гарантиран поврат до 8% и враќање на готовина од 6% платени на инвеститорите за време на изградбата, тоа е непобедлива понуда во цел Кипар.

Огромна предност е фактот што проектот е веќе во функција, располага со богата инфраструктура. Овде има се, СПА, базени, воден парк, фитнес, детско игралиште, ресторани, кафулиња, барови на плажа итн.

Инвеститорот нуди овде под одредени услови до 8% загарантиран поврат за 3 до 4 години и исто така 6% готовина за време на изградбата само за единици што се во изградба, ние дури и не вклучуваме неколку готови станови за продажба во проектите.

На само 300 метри од плажа
Огромен воден парк со тобогани за сите возрасти!
ресторанот „Азул“ нуди вкусни јадења, десерти и коктели
Спортови на вода - патувања за скијање на вода, нуркање, SUP сурфање и многу повеќе
Надворешни базени опремени со лежалки и чадори
Загреан внатрешен базен со сауна и топла када
Соби за масажа со професионални терапевти и различни процедури
Комплетно опремен фитнес центар

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во ресторани + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.
Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%
Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради
Цените од 45.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите
План на рати до 6 години без зголемување
Идеално место за пензионирање
Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).
Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.
Најдолгата сезона во Европа, до 9 месеци
Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.
Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Единици во комплекс

2 соби на 300м од море, 8% гарантирано враќање + бесплатен мебел и бела техника
на рати атрактивен комплекс атрактивна локација
75 m2
2+кк
2/10
300 m
195,000 Евра
Šipka vpravo
2 соби на 300м од море, бесплатен мебел и бела техника
на рати атрактивен комплекс атрактивна локација
75 m2
2+кк
2/10
300 m
195,000 Евра
Šipka vpravo
Поглед на море
Да
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00