Луксузен Пентхаус 4+1 со базен, четири бањи 4% попуст!

Trikomo, Кипар – ID 8988
996,000 Евра
Површина 290 m2
Достапно 4+1
Спрат 22/23
Море 300 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Дали се препуштате на повеќе луксуз? Ви претставуваме исклучителен и моментално луксузен хотелски проект покрај море во северниот дел на Кипар, проект кој ќе го подигне нивото на градба на островот.

Како ексклузивен претставник на инвеститорот, можеме да ви ги понудиме најдобрите услови во проектите. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики.

На десната страна на проектот е хотелот Аркин со пет ѕвездички, каде што има најголемото казино на островот, кое ќе привлече повеќе луѓе заинтересирани за престој, на левата страна, инвеститорот треба да изгради сопствен хотел веднаш до плажата, каде што инвеститорите ќе имаат дополнителни поволности.

Планот на рати е од четири до пет години без зголемување (во зависност од тоа која зграда ќе ја изберете), примопредавањето на проектите е во мај 2025 година.

Под одредени услови можете да добиете попуст од 4% под пазарната цена, затоа не двоумете се да ме контактирате.

Бидејќи инфраструктурата (продавници, ресторани, кафулиња, барови, бањи итн.) се протега до третиот надземен кат, од сите проектни единици има поглед кон морето.

Проектот е буквално град во град, 688 единици поделени во четири згради, од кои оваа зграда ќе служи 24x7 како хотел, сопствениците на овие типови единици можат да ги користат единиците првенствено за инвестирање, а не за постојан престој, меѓутоа, може да се очекува повисок принос.

Во комплексот има единици од типот: 1 соба до 4 +1 и 5 +1 мезонети со базен на покривот на зградите.

Овој пентхаус 4+1 има корисна површина од 170м2 и огромна тераса од 104 на која е достапен и приватен базен. Има 4 бањи. Целата опрема е Handsgrohe, Vrf клима и други луксузни елементи. Пентхаусот се наоѓа во блокот А, каде што најраниот датум на предавање на проектот е во мај 2025 година. Проценетата цена за изнајмување по ноќ ќе биде помеѓу 800 и 1000 евра.

Краток опис на проектот и инфраструктурата:

Пет типа ресторани (италијански, локален, медитерански, суши бар и други), три базени од кои едниот е инфинити базен, разни спортски и спортски области, паркови, трговски центар во кој ќе има само луксузни брендови. Спас, фитнес центри, продавници и кафулиња.

Театар и кино, велосипедска патека, пешачка патека, менувачница, внатрешен терен за сквош, сауна, парна бања, масажа, амам, затворен базен, теретана, јога - пилатес, 24-часовно обезбедување и систем за камера, области за активност и забава (машини за игри / караоке / соба со плејстејшн).

Чистење (услуга за собирање отпад), шатл-служба, амбуланта, здравствен клуб, изнајмување велосипеди, безбедно, широко игралиште, хемиско чистење, перење и пеглање, фризерски и козметички центар / берберница, расадник и детски клуб (чување деца), супермаркет, снек бар Покрај базенот. Повеќенаменски салон за забава, прослави и конференции, ресторан „Day Time“ и сала за појадок, Panaromic бар покрај базен, ресторан „Steak House“, Cigar bar, Lobby bar. Наргиле/шиша бар, слаткарница и многу повеќе. На барање, ќе испратиме спецификација на горниот ентериер.

Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме ексклузивни застапници на инвеститорот, купувате директно од продавачот.

Спрат
22
број на спратови
23
Достапно
4+1
Поглед на море
Да
Површина
290 m2
Корисна површина
170 m2
Тераса
104 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
120 m
Доктор
650 m
Кафетерија
250 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00