луксузен 2+ kk со поглед на море

Esentepe, Кипар – ID 6911
287,500 Евра
Површина 71 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/2
Море 50 m
Состојба Во изградба

Елегантен проект од нашиот партнер - водечка компанија со долгогодишно искуство - во најпосакуваната област на Есентепе, веднаш на брегот на Средоземното Море!

Регионот Есентепе, кој е комбинација на природа и луксузно живеење, ве пречекува со живописни планини и прекрасен поглед на морето.

Овој феноменален проект се состои од луксузни апартмани со директен поглед на море и планина, луксузни вили со непречен поглед на Средоземното Море.

Приносот во овој проект ќе зависи од тоа кога инвеститорот ќе влезе во проектот, затоа не двоумете се да инвестирате за да го добиете најдобриот принос. Со секоја фаза на изградба, цената автоматски се зголемува и враќањето ќе биде подолго. Ова се воведни цени кои наскоро ќе се зголемат. Инвеститорот им дава можност на своите инвеститори да купат дури 5% под пазарната цена, за повеќе информации не двоумете се да не контактирате.

Моментално овој стан со базен на приземје се наоѓа во првата фаза во зградата Б17, доколку го избереме истиот стан подалеку од море, цената ќе биде значително различна.

Проектот се состои од три фази.

Проектот ќе има вкупно 988 станови и 18 вили:

494 станови - 1+1.

240 станови - 2+1.

254 апартмани се студија.

15 вили - 3+1 и 3 вили - 4+1.

Покрај панорамскиот поглед, комплексот ќе ја има и целата потребна инфраструктура:

Клуб на плажа

Ресторан, бар

Загреан базен во зима

Покриен базен

Прием

Спа центар

Фитнес

Во областа има многу базени

Базен во морето - Лагуна

Тениско игралиште

Паркинг

Игралиште

Спортско игралиште

Објекти погодни за миленичиња

- во регионот традиционално доминира солвентна клиентела од Западна Европа и Скандинавија, поради што киријата овде е поскапа отколку во другите региони - одлична за инвеститорите

- природен базен покрај море и целата инфраструктура на одење

- рати од инвеститорот до крајот на 2026 година

- атрактивната цена за инвестицијата е токму сега, потенцијал за зголемување на цената од најмалку 60% до предавање на проектот

во близина е светски познатиот голф клуб Корениум

на кратко растојание до големиот град Гирне, градот нуди повеќе опции за забава, образование и медицинска нега

патот до плажата по специјално изградена патека

длабочина на основата за максимална отпорност на земјотрес

континуирано одржување на комплексот

Феноменалниот сопствен клуб на плажа на ПЕРА - со задоволство ви го прикажуваме во претходните проекти.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од ретките компании на островот што ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
71 m2
Корисна површина
52 m2
Тераса
9 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
16 km
Кафетерија
100 m
Ресторант
90 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00