Куќа со прекрасен поглед на морето, во прва линија, ретко откритие, Бјале

Byala, Бугарија – ID 3314
222,000 Евра
Површина 300 m2
Достапно Нетипичен
Море 50 m
Состојба Готово

Ретко откритие! Имот за проценители во прва линија со прекрасен поглед на морето. Ви нудиме еколошка куќа на неколку чекори од плажата во мирниот приморски град Бјала. Куќата е направена од цели кедрови трупци по финска технологија и има сертификат ECO 1. За да се зачува идејата за екологија и единство со природата, во дворот се користи камен.

Вградената површина на куќата е 300 м2. Куќата е изградена на парцели со површина од 947 м2. Во дворот има поплочен простор за седење, скара и паркинг простор. Куќата може да функционира како мал семеен хотел со можност за изнајмување соби за ноќевање. Растојанието од куќата до плажата е само 50 метри. Растојанието до центарот на градот и целогодишниот супермаркет, поликлиниката, аптеката, спортското игралиште и целата граѓанска инфраструктура е 500 метри. Куќата е идеално решение за вистински познавачи на природата и почитувачи на еколошки начин на живот. Погоден за луѓе кои сакаат да поминуваат време во тивка атмосфера додека уживаат во поглед на морето. Куќата има три ката. На првиот кат има кујна и кафеана (непостојана неколку години, следните два ката се станбена површина, составена од пространа дневна соба со простор за спиење и приватна бања на вториот кат и четири спални соби, секоја со приватно купатило на трет кат.Куќата има на секој кат пространа тераса со панорамски поглед на море која ќе остане засекогаш.Пред куќата нема да има градба.Пред куќата има плац од земјиште кое е на општината на кое има мал технички објект.Куќата има потреба од реконструкција, можни се преговори за цена.Треба да се санира покрив, освежување на фасадата и оградите, освежување на подовите во собите, ограда.Големата може да се санира и работи и простор кој работел како кафана.Достапни се сите потребни просторни услови за да се продолжи со работа.Куќата има септичка јама, но многу лесно може да се приклучи на канализација која е на 10 метри од куќата.Последна Фотографијата во галеријата е на соседната куќа која е идентична и веќе е реновирана.Имотот има голем инвестициски потенцијал. Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.

број на спратови
3
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
300 m2
Плац
947 m2
Корисна површина
300 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
300 m2
Паркинг
Да
Продавница
330 m
Доктор
220 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
80 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
90 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00