Градежна парцела по супер цена, Ахтопол

Ahtopol, Бугарија – ID 7401
36,000 Евра
Површина 991 m2
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме убава градежна парцела во Ахтопол, Бугарија. Површината на земјиштето е 991 м2. Одлична можност за инвестирање, препорачуваме!

Ахтопол е многу пријатен мал рибарски град со пристаниште. Околната природа е сонлива и убава, карпите диви. Но, тоа наскоро ќе се промени поради фактот што пристаништето за јахти е во личноста на модерноста. Се претпоставува дека е третото најголемо пристаниште за јахти во Медитеранот со голем кеј (на бугарски го нарекуваат „потковица“) и нов светилник. Сигурно тогаш брзо ќе пораснат цените кога ќе дојдат многу богаташи со јахти. Плажата во Ахтопол е една голема (северно од градот зад карпата) и многу мали песочни прачки.

Околината на Ахтопол дефинитивно вреди да се посети. Околу езерото има интересни карпи високи околу 10 до 25 метри и на нив крајбрежни рамничарски степи. Пасиштата и овците се секојдневие овде. Некои шуми тука и таму. На југ, можете да пешачите низ овој пејсаж до Синеморка по новоизградената пешачка патека или по главниот пат. Западно од Ахтопол, околу два километри подалеку, се стигнува до ридовите на планините Странџа, кои се национален парк веќе неколку години, или, на пример, до реката Велека, која полека тече низ националниот парк. Од Ахтополе на север, можете лесно да пешачите покрај морето или по пат до Варвара.

Површина
991 m2
Продавница
220 m
Доктор
230 m
Кафетерија
450 m
Ресторант
180 m
Бар
260 m
Училиште/градинка
130 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00