Големи 3 соби со поглед на море, комплекс Гларус, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 9447
63,000 Евра
Површина 129 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/4
Море 350 m
услуга 370 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме простран стан со површина од 3 соби, со вкупна површина од 129,76 м2, кој се наоѓа на четврти кат од четири ката во помалиот семеен комплекс Гларус во Каварна. Распоред: ходник, дневна со кујна и трпезарија, две спални соби, бања со тоалет, остава и тераса со прекрасен поглед на море.

Комплексот „Гларус“ има идеална локација - на падина свртена кон југ која нуди прекрасен панорамски поглед на заливот Каварна и Црното Море. Плажата е само на кратка прошетка (7-8 минути). Самиот комплекс се наоѓа во мирна област, опкружена со природа од 3 страни. Гларус има надворешен базен со простор за релаксација и сончање каде што можете да уживате во убавината на морето и околината додека пливате. Покрај базенот има интернет кафе со бар кој служи пијалоци и лесни закуски, а бањата е на кратко оддалеченост. Оддалеченоста од плажата е 350 метри. Комплексот е идеално место за вашиот одмор.

Надоместокот за одржување е 720 лева, приближно 370 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
129 m2
Корисна површина
93.75 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
250 m
Бар
470 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00