Гарантирано враќање 5 до 8% годишно Голема вила со базен и земјиште во близина на плажа на Кипар

Protaras, Кипар – ID 12909
425,000 Евра
Површина 190 m2
Достапно 3+1
Море 800 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Инвестициски информации Како функционира?

Месечен приход: 1771 €
Годишен приход: 5.0%

Дали барате имот во европски Кипар на 30 минути од аеродромот директно од инвеститорот со гарантирано враќање од 5 до 8% годишно? Вие сте на вистинското место, ние сме ексклузивен застапник на развивачот на чешкиот пазар. Ќе ве советуваме како да го вратите ДДВ и да заштедите 19% од цената на имотот.

Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај море, проверете ги нашите критики. Најдете повеќе од 200 понуди во Кипар на нашата веб-страница.

Аја Напа и Протарас се најпосетуваните региони на островот. Ние соработуваме со водечкиот развивач на овој регион.

Овој проект се наоѓа во мирната област Аја Триада во Протарас, која е избрана од многу Кипарци и странци за постојан престој поради многуте предности. Тој нуди мир и релаксација додека е централно лоциран помеѓу Капарис и Пернера, две области активни во текот на целата година.

Својства:

приватен паркинг

приватен базен

заедничка зелена површина

висок потенцијал за изнајмување

флексибилен план за отплата без зголемување

можноста за користење на хипотека преку инвеститорот на локацијата

Проектот Apanema Villas се состои од единаесет резиденции со три соби, од кои десет се полу-одвоени и една одвоена. Секоја резиденција има сопствен базен и градина, обезбедувајќи приватност за секој.

Проектот Apanema Villas се наоѓа на привилегирана локација. Тој нуди директен пристап до автопатот што ги поврзува сите кипарски градови и е на само 63 километри од аеродромот во Ларнака. Покрај тоа, се наоѓа на 1,2 километри од новото пристаниште Паралимни, кое треба да биде завршено до крајот на 2024 година, што дополнително ќе ја модернизира областа. Најблиската плажа се наоѓа на само 800 метри од комплексот.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од почеток до крај. Можете да се потпрете на нас во сите погледи. Инвеститорот може да се грижи за сè, па дури и може да понуди гарантирано враќање ако сакате да го изнајмите вашиот имот преку нив.

Се грижиме за сите услуги од А до Ш.

број на спратови
2
Достапно
3+1
Поглед на море
Да
Површина
190 m2
Плац
221 m2
Корисна површина
165 m2
Тераса
28 m2
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
170 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
760 m
Доктор
2 km
Кафетерија
390 m
Ресторант
210 m
Бар
670 m
Училиште/градинка
1 km

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

Студио 1 соба со балкон

Sveti Vlas, Бугарија – ID P444

42 m2
1+кк
350 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo
78 m2
3+кк
40 m
од 77 Евра За ден
Šipka vpravo

Вила Романа

Elenite, Бугарија – ID P411

108 m2
3+1
700 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00