3 соби во прекрасниот комплекс Вила Валенсија, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 7137
108,000 Евра
Површина 70 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 450 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме трособен стан за продажба во еден од најубавите комплекси на Сончевиот брег, Вила Валенсија. Одличен квалитет на градба и завршница. Комплексот се наоѓа во близина на море и сите удобности. Станот се наоѓа на трет кат од шест ката, има вкупна површина од 70м2 и во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон со поглед на базен. Во комплексот на сопствениците и нивните гости им се достапни: базен за возрасни и деца, зона за релаксација, лоби, прекрасна зелена површина, детско игралиште, 24-часовно обезбедување, паркинг. Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно. Оддалеченоста од плажата е само 450 метри. Понудата е идеална за живеење и релаксација.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
70 m2
Корисна површина
61 m2
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
50 m
Доктор
930 m
Кафетерија
110 m
Ресторант
20 m
Бар
110 m
Училиште/градинка
700 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00