3 соби, со поглед на море, 30м од плажа, комплекс на прва линија, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 7177
145,000 Евра
Површина 120 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 30 m
услуга 1,200 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме апартман со прекрасен поглед на морето. Површината на станот е 3 соби, со големина од 120 м2, се наоѓа на третиот кат од пет ката во комплексот Sun Coast Resort, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Станот се состои од дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети, и пространа тераса со поглед на море. Елитниот станбен комплекс во кој се наоѓа станот се наоѓа на прва линија до море и има одлична локација. Прекрасна, песочна плажа е непосредно пред комплексот, оддалеченоста е 30 метри. Марина Диневи Марина е на три минути пешачење. Понуда идеална за изнајмување и живеење преку целата година. Тие се достапни за сопствениците и нивните гости во комплексот

Базен

Зони за релаксација

Ресторан со поглед на море

Бар со поглед на море / базен

Намирници

24 часовно обезбедување

Прекрасна, зелена површина

Паркинг

Надоместокот за одржување е 1.200 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
120 m2
Корисна површина
105 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
60 m
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
70 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00