3 соби идеални за издавање, потенцијални 2000 евра месечно

, Кипар – ID 6873
383,000 Евра
Површина 90 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 2 000 m
Состојба Во изградба

Врвна инвестиција! Дали сте инвеститор кој бара солиден профит од долгорочно изнајмување? Вие сте на вистинското место, потенцијалот за изнајмување на овој стан во Пафос е 2000 евра месечно.

Идеален за долгорочно изнајмување или краткорочно изнајмување на туристи. Пафос е туристички центар на островот и моментално многу потенцијално место за инвестирање. Во градот во моментов се градат два американски универзитети, а кириите се зголемени. Има неколку светски познати голф клубови, а аеродромот е оддалечен само 30 минути од нашите проекти. На лице место имаме претставник од Чешка.

Овој 3-собен стан во нова модерна зграда е идеален за градско живеење или инвестирање поради неговата идеална локација, потенцијалот за изнајмување е 2000 евра месечно.Се наоѓа на 2 кат во нова модерна станбена зграда со одличен дизајн внатре и надвор. Станот има гаража, визба и тераса од 8 м2. Нуди се што е потребно за лесно живеење, вклучувајќи модерен туш, кујна, вградени гардероби и покриена веранда.

Мермер во бањата, италијански мермерни плочки, кујна со висок сјај, кабинети со италијански дизајн

Комплексот се наоѓа во финансискиот и трговскиот центар на градот, каде што на 5 минути пешачење се наоѓаат окружниот суд, владините канцеларии, адвокатските канцеларии и финансиските институции. Ново реновираниот стар град е полн со локални кафулиња, барови, ресторани и бутици кои исто така се на непосредна близина. Покрај тоа, постојат два нови американски универзитети кои се појавуваат во непосредна близина.

Надоместоци надвор од ДДВ, правни услуги. За повеќе информации, не двоумете се да не контактирате. Купувате директно од развивачот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Површина
90 m2
Корисна површина
83 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00