3 соби, 200 метри од плажа, погодни за изнајмување, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8860
115,000 Евра
Површина 104 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/6
Море 200 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба прекрасен стан лоциран во совршено одржуваниот комплекс Ривер Парк на Сончев Брег, Бугарија. Површината е 3 соби, вкупната површина е 104 м2. Се состои од чајна кујна со трпезарија, две спални соби, бања со тоалет и тераса. Станот се наоѓа на четврти кат од шест ката. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Ривер Парк е модерен, удобен комплекс, изграден во една од зелените и мирни области на одморалиштето, на само 200 метри од плажата. На кратко растојание од историскиот град Несебар (наведен од УНЕСКО), 25 км од меѓународниот аеродром Бургас. Сите удобности и инфраструктура се на непосредна близина. Во текот на летната сезона, лесно се изнајмуваат становите во Ривер Парк, а областа е погодна и за живеење преку целата година. Комплексот ќе ве заслепи не само со интересната архитектура и одличната локација, туку и со големата понуда типична за хотел со 4*. Сопствениците и нивните гости имаат пристап до базен со простор за релаксација, детско игралиште, рецепција, 24-часовно обезбедување, паркинг, градина и совршено одржуван простор во комплексот. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
104 m2
Корисна површина
91.52 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
440 m
Доктор
1 km
Кафетерија
530 m
Ресторант
180 m
Бар
160 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00