2 соби во комплекс Пеперутка, 300 метри од плажа, врвна цена, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 6718
51,400 Евра
Површина 47 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 300 m
услуга 5 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме 2-собен стан, со димензии 47,42 м2, сместен на приземје од шест ката, во приватниот комплекс Пеперутка во Свети Влас, Бугарија. Распоред: претсобје, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Многу добра цена! Препорачуваме!

Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на само 300 метри од плажа, одлично се одржува и има идеална локација за релаксација, целогодишно живеење или за издавање. Комплексот располага со базен, простор за релаксација, детско игралиште и јавен паркинг.

Надоместокот за одржување е 5 €/м2 годишно.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај морето од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, на 4 километри од Сончевата плажа. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
47 m2
Корисна површина
41 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
470 m
Доктор
1 km
Кафетерија
500 m
Ресторант
470 m
Бар
570 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00