2 соби сосема нов мебел, Casa del Sol, врвна цена, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 4795
57,000 Евра
Површина 61 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 500 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Ви претставуваме простран и комплетно наместен двособен стан во станбениот комплекс „Casa Del Sol“ на Сончев брег. Станот се состои од прекрасна дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на базен. Вкупната површина на станот е 61 м2 и се наоѓа на трет кат од шест ката. Во цената е вклучен нов мебел и опрема според моменталните фотографии.

Апартманскиот комплекс „Casa Del Sol“ е изграден во 2016 година и се наоѓа на само 500 метри од прекрасната „Cacao Beach“. Растојанието до центрите на Сончев Брег и Несебар е исто така 500 метри. Комплексот располага со базен, зона за релаксација, детско игралиште, ресторан, фитнес, продавница, целогодишно обезбедување и одржување. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно. Во случај на плаќање две години однапред, надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно. Многу добра цена и квалитетен имот. Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
61 m2
Корисна површина
53 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
90 m
Доктор
790 m
Кафетерија
320 m
Ресторант
220 m
Бар
270 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00