2 соби со пространа тераса и поглед на море во центарот на градот, Бјала

Byala, Бугарија – ID 5081
73,000 Евра
Површина 80 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 900 m
услуга 5 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме простран стан со 2 соби на четврти кат од четири ката, сместен во централниот дел на малото приморско гратче Бјала. Се состои од влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања со тоалет и пространа тераса со пристап од двете соби. Од прозорците на дневната соба и од терасата се гледа прекрасен поглед на морето и градот. Вкупната површина на станот е 80 м2, изградена е 69 м2. Станот е комплетно наместен и опремен со се што ви треба, вклучувајќи клима и вградени апарати (фрижидер, машина за миење садови, рерна, шпорет, аспиратор). На покривот има огромна панорамска тераса за користење на жителите на зградата. Станот има исклучително погодна локација од аспект на урбана инфраструктура - на непосредна близина е супермаркет, продавници, кафулиња, игралишта, градинка и училиште, поликлиника, аптека, канцеларија на интернет провајдер, плажа итн. растојание до плажа е 900 метри. Можност за купување на подземен паркинг простор. Годишниот надоместок за одржување е само 5 €/м2 годишно. Многу добра понуда за постојан престој и за изнајмување. Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Бјала е административен центар во централниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море, сместен помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 км. јужно од Варна и 60 км. северно од Бургас. Брегот се карактеризира со комбинација на морски заливи, широка плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е еколошки чист регион и центар на производството на вино, чии традиции потекнуваат од античкото минато. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
80 m2
Корисна површина
69 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
330 m
Доктор
700 m
Кафетерија
4 km
Ресторант
230 m
Бар
320 m
Училиште/градинка
280 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00