2 соби, со поглед на море, комплекс Гларус, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 8608
49,000 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 600 m
услуга 370 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме наместен стан со површина од 2 соби, со вкупна површина од 75 м2, кој се наоѓа на четврти кат (само еден кат по скалите). Распоред: ходник, дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања со тоалет, остава и тераса со прекрасен поглед на море пристапен од двете соби.

Комплексот „Гларус“ има идеална локација - на падина свртена кон југ која нуди прекрасен панорамски поглед на заливот Каварна и Црното Море. Плажата е само на кратка прошетка (7-8 минути). Самиот комплекс се наоѓа во мирна област, опкружена со природа од 3 страни. Гларус има надворешен базен со простор за релаксација и сончање каде што можете да уживате во убавината на морето и околината додека пливате. Покрај базенот има интернет кафе со бар кој служи пијалоци и лесни закуски, а бањата е на кратко оддалеченост. Комплексот е идеално место за вашиот одмор.

Надоместокот за одржување е 370 евра годишно.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
60 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
250 m
Бар
470 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00