2 соби со поглед на базен во комплексот Magic Dreams, Свети Влас

Sveti vlas, Бугарија – ID 6916
79,500 Евра
Површина 74 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 300 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме простран стан со 2 соби, со големина 74м2, кој се наоѓа на вториот кат од шест ката во комплексот Magic Dreams во Свети Влас, Бугарија. Станот се состои од дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на базен. Ориентацијата е западна. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Станот е погоден за инвестиција и за цела година, прекрасен простор и комплекс, во близина има супермаркет и автобуска постојка. Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа во мирна област помеѓу одморалиштето Сончев Брег и Свети Влас, на 300 метри од плажата. Комплексот се состои од три посебни згради со прекрасна архитектура. Опкружен со богато зеленило, има два големи базени со детски секции, има специфична локација и нуди уникатен поглед на морето. Достапно за сопствениците и нивните гости:

СПА центар, лоби бар, бар покрај базен, ресторан, детско катче, интернет соба, продавници, перална, 24-часовно обезбедување и одржување, пространи зелени површини, паркинг.

Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.

Многу интересна понуда, препорачуваме!

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горните дишни патишта.

Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.

Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.

Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.

Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.

Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка.

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
74 m2
Корисна површина
65 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
110 m
Доктор
820 m
Кафетерија
480 m
Ресторант
100 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
860 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00