2 соби на прва линија, двор со поглед на море, луксузен комплекс, топ локација, 50 м од море, Обзор

Obzor , Бугарија – ID 6678
69,000 Евра
Површина 95 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 50 m
услуга 16 Евра За метар квадратен/месец
Состојба Готово

Ви нудиме наместен 2-собен стан со заден двор и поглед на море, на прва линија (околу 50 метри од плажа), во приморскиот град Обзор. Дизајнер и архитект на комплексот е познатиот Филип Старк. Станот се наоѓа на приземје и има функционален распоред: дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања (со када), простор за машина за перење и бојлер и пространа наместена веранда - а ограден двор со поглед на море и простор за рекреација со базени. Станот се продава со мебел и бела техника. Во влезниот хол и дневната соба има вградени гардероби. Корисната површина на станот е 81 м2, вкупната површина е 95 м2. Видео од станот на нашата веб-страница.

Комплексот е пуштен во употреба и добро одржуван. На територијата на комплексот се обезбедува широк спектар на опрема, забава и услуги за удобен одмор без да мора да ја напуштите територијата на комплексот, имено:

• Градина со градинарски мебел

• Базени за возрасни и деца, вкл. загреан базен и панорамски бесконечен базен

• Спа & засилувач; Велнес центар (турски и парни бањи, сауна, џакузи, салон за масажа)

• Фризерски и козметички салон

• Фитнес центар

• Тениско игралиште, пинг-понг

• Намирници

• Игротека (затворено детско катче)

• Игралиште

• Ресторан, кафуле

• Плажа

• Чадори за плажа

• Лежалки

• Детско игралиште на плажа

• Лифтови во згради

• Безбедност и видео надзор преку целата година

• Паркинг вкл. под земја

• Wi-Fi интернет е достапен низ просториите.

Многу добар избор за удобен семеен одмор и изнајмување!

Надоместокот за одржување е 15,5 евра/м2 со вклучен интернет и ТВ.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Обзор одморалиште: Обзор се наоѓа во прекрасен пејсаж, во заливот на Црното Море, врамен од Балканскиот прстен (Стара Планина) на околу 60 километри јужно од Варна и 74 километри од Бургас. Плажи и природа: тоа е популарно и навистина пријатно мало одморалиште кое го комбинира морето со широки, удобни плажи со можност за планинарење и лесни прошетки. Во близина на Обзор, во морето се влеваат реките Двојница и Камчија, кои се дел од природниот резерват.

Хоризонт и неговата историја: Неговата прекрасна локација се рефлектираше во оригиналното античко име Хелиополис (Сончев град). Оригиналната грчка поморска база подоцна стана важна римска тврдина. Во средниот век постоела непробојна бугарска тврдина Козјак, која заштитувала пристаниште од големо економско значење за бугарската трговија на Црното Море во 13 и 14 век.Урнатините на средновековната тврдина се на околу 3 километри од денешен Обзор. Овде ќе ги најде и урнатините на храмот на Јупитер на остатоците од римските ѕидини.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
95 m2
Корисна површина
81 m2
Паркинг
Да
Продавница
40 m
Доктор
1 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
30 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00