одиме во Бугарија за Велигден - нашата апа

3.5.2023

Како што на сите веќе им е познато, цените на чешките недвижности полека паѓаат, но и покрај тоа, становите овде се речиси недостапни за обичните смртници.

одиме во Бугарија за Велигден - нашата апа

Како што на сите веќе им е познато, цените на чешките недвижности полека паѓаат, но и покрај тоа, становите овде се речиси недостапни за обичните смртници. Затоа, се повеќе инвеститори се интересираат за странскиот пазар. Ние бевме првите кои ви ја донесовме можноста да инвестирате во Бугарија. Луѓето не ценат и не оценуваат високо. Затоа решивме да ви понудиме можност да инвестирате во тајландски недвижнини.

Има многу причини да се инвестира во оваа прекрасна земја. Можете да инвестирате во недвижен имот за краткорочно или долгорочно изнајмување.

Дури и малите инвеститори можат да инвестираат овде, бидејќи цените започнуваат од 800.000 CZK. Тајландскиот пазар нуди голема флексибилност и разновидност дури и за најсложените. Економијата на Тајланд добро закрепнува по Ковид, куповната моќ е зголемена и повратот на инвестицијата е скратен.

Ако сакате да поседувате имот покрај синиот широк океан, тогаш Тајланд е вистинското место за вас. Покрај плажата и океанот, можете да пливате и во базенот што се наоѓа во вашиот комплекс, на само неколку чекори од вашиот стан. По вечерата во популарните тајландски ресторани, можете да се шетате низ прекрасните градови или покрај плажите. Тајланд е безбеден град со убави луѓе.

ТУРИЗАМ

Туристичката сезона во Тајланд трае приближно 6 месеци. Се препорачува да се оди таму главно помеѓу октомври/ноември и март/април. Во тоа време е околу 27-30°C. Ова дава многу простор за изнајмување стан или за сопствен одмор. Апартмани за изнајмување на популарни локации се во голема побарувачка не само од туристите, туку и од локалното население.

Тајланд е измиен од сините води на Тајландскиот Залив. Песокот е топол и бел и ќе најдете и егзотични палми. Исто така, тој е совршен град за спортови на вода како сурфање. Можете исто така да направите обиколка на некои од прекрасните острови.

Покрај живописните плажи, Тајланд има и модерни градови со жив ноќен живот и многу историски споменици.

 

СТИЛ НА ЖИВОТ ВО ТАЈЛАНД

Ако сакате зачинета храна и азиска кујна, тогаш Тајланд е вистинскиот избор. Локалната кујна е позната и тука можете да откриете многу нови јадења за кои не сте ни знаеле дека постојат! Во големите градови како Бангкок, ќе најдете многу ноќни клубови, барови и клубови, каде што ќе го најдат своето место помладите луѓе и оние кои сакаат да се забавуваат и танцуваат. Луѓето кои биле во Тајланд некое време со задоволство се враќаат. Луѓето од Тајланд се потпираат на бонтон, тие се љубезни и пристојни. Тие се и религиозни, особено во селата.

 

ИСПОРАКА И ДОСТАПНОСТ

Бангкок е дом на модерниот аеродром Суварнабхуми. Тој е најголемиот аеродром во Југоисточна Азија. Сите големи авиокомпании летаат таму. Во моментов нема директен лет од Прага до Бангкок, но чешките туристи можат да летаат од аеродромот во Виена.

Чешките туристи можат да останат во Тајланд до 30 дена без виза, но ако сакате да останете подолго, ќе ви треба виза.