Приватен базен и поглед на море, модерна стилска вила на Халкидики

Hanioti , Грција – ID 9408
530,000 Евра
Површина 165 m2
Достапно 5+1
Море 400 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Достапен преку сопствено возење и со капија долга 165 метри, овој прекрасен нов дом се состои од прекрасна мезонета од 3 ката и самостојна мансарда која содржи вкупно 4 спални соби. На кратко растојание од центарот на Ханиоти, вилите се на неколку минути возење од прва класа ресторани, кафулиња, супермаркети и продавници.

Камената изработка и големите отворени простори создаваат модерен шмек во ентериерот на овој дом, додека дрвените греди и изложените камени ѕидови се приклонуваат кон селската традиција. Пространата модерна кујна е опремена со сите најнови можности, со дрвени врати кои додаваат автентичност. Спалните соби се светли и воздушни, со балкони и тераси со поглед на море, плус приватни бањи, станбени површини или тераси каде што можете да му се восхитувате на погледот на селата и морето. Алфреско јадење е лесно благодарение на одличниот надворешен простор за скара, целосно опремен за летно печење на скара, и засенчената пергола, совршена за долги вечери со пријателите.

Ханиотис, познат и како Ханиоти, е живо одморалиште со зимзелена шума што непречено се влева во долга плажа и морски паркови. Туристите можат да сурфаат на ветер и да скијаат на ветер, да уживаат во таверните покрај море со поглед на зајдисонце, кои нудат коктели и риба на скара или да посетуваат живи дискотеки на плажа. Тесните улички се преполни со продавници што продаваат грчки сандали и насликани плочки на позадината на варосани куќи и православни цркви како што е Св. Јован Златоуст со поглед на Заливот Торонеос.

Целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
3
Достапно
5+1
Поглед на море
Да
Површина
165 m2
Плац
165 m2
Корисна површина
165 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
165 m2
Паркинг
Да
Продавница
10 m
Доктор
3 km
Кафетерија
100 m
Ресторант
0 m
Бар
0 m
Училиште/градинка
140 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00