Прекрасен пентхаус 4 соби со панорамски поглед на море, гаража

Kriopighi , Грција – ID 9855
170,000 Евра
Површина 90 m2
Достапно 4+кк
Море 1 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Се продава пожелен пентхаус на престижна локација со најубав поглед на море вклучувајќи 90 квадрати станбена површина на 2 ката со голем балкон. Куќата може да се пофали со 3 спални соби, 2 бањи, канцеларија, прекрасна кујна со поглед на море и дневна соба со пристап до надворешен простор за живеење. Многу додатоци со оваа куќа како што се целиот мебел, целата струја, клима, подземен паркинг, скара, пергола, мрежи против комарци и многу повеќе. Совршено одржуваната куќа е подготвена за нов сопственик.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Криопиги се наоѓа во центарот на полуостровот Касандра - најзападниот крак на полуостровот Халкидики, на 86 километри од Солун и 4 километри југоисточно од Касандра. Се наоѓа на падина, 100 m надморска височина, на околу 1200 m од морскиот брег.

Плажата Криопиги е една од најубавите и најнеобични плажи на полуостровот Халкидики. Неговото име се преведува како „ладен клуч“, што се должи на присуството на бројни извори на ледена вода во близина. Дури и кога пливате во морето, можете да ги почувствувате студените струи. Се верува дека водите овде се заситени со корисни елементи во трагови, а пливањето на оваа плажа го подобрува здравјето.

Криопиги, изграден на рид со бујна вегетација, има прекрасна плажа „Сино знаме“, додека е село со голем архитектонски интерес. Со тесни улички, камени куќи и плоштади со калдрма, селото нуди одлични примери на автентична грчка архитектура.

Селото Криопиги е само место за семеен одмор и уживање во неверојатните погледи од видиковецот кон заливот Касандра. Доколку барате забава или шопинг за време на вашиот одмор, можете да ја посетите Калитеа, која е во близина. Има голем број таверни, хотели, соби за изнајмување, кампови и летни детски кампови. Традиционални производи со исклучителен квалитет од околината може да се најдат во Криопиги, а најпознати се маслинките, маслиновото масло, различното овошје и медот.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
90 m2
Плац
90 m2
Корисна површина
90 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Градежна површина
90 m2
Продавница
330 m
Доктор
5 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
20 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
280 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00