Новоизградена дуплекс куќа, Неа Скиони, 5 соби

Nea Skioni, Грција – ID 9973
350,000 Евра
Површина 114 m2
Достапно 5+кк
Море 400 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

„Мој имот покрај морето“ со задоволство ги носи на пазарот овие големи мезонети за продажба на Халкидики со грчка атмосфера. Плацот се наоѓа во идиличен амбиент опкружен со маслинови шуми со поглед и на само 400 метри од една од најдобрите плажи на полуостровот Касандра.

Проектот претставува висококвалитетен недвижен имот во комплексна парцела за заштеда на енергија со површина од 114 м2 на 3 ката. Планот е идеален, со 4 спални соби, 2 купатила, кујна и дневна соба. Секоја куќа ќе има многу додатоци и комплетно опремена кујна со струја. Ќе вклучува и приватна градина и паркинг на отворено.

Модерниот дизајн изгледа извонредно, но традиционалната грчка архитектура со традиционалните елементи и одличната изолација природно се спојува со прекрасната околина. Плажата е на 400 метри од мезонетот.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Неа Скиони е мало, но прометно рибарско пристаниште во Термајскиот залив. Познат е по својата популарна плажа и ресторани кои нудат свежо подготвена морска храна. Мештаните пијат силно кафе и узо надвор од опуштените кафулиња. Продавниците за сувенири продаваат локален мед и маслиново масло. Патеките низ крајбрежните борови шуми водат до урнатините на античкиот град Скионе и до фрескоживописната црква Панагија Фанеромени од 16 век.

Ова село се карактеризира со историско рибарско пристаниште и прекрасно крајбрежно шеталиште. Различни рибни ресторани ја добиваат својата морска храна директно од утринскиот улов на рибарот во блиското пристаниште. Во текот на летото има многу настани на шеталиштето со калдрма и во малите музички кафулиња. Дури и надвор од екот на сезоната, вреди да се престојува во мало рибарско село. Во текот на целата година, Неа Скиони му овозможува на посетителот прекрасен поглед на планините, морето и пристаништето со добра можност да ги види делфините кои често се наоѓаат во близина на овој брег. Плажата Неа Скиони е наградена со „Сино знаме“, ветувачки показател за чист песок и чиста вода.

Едно од историските места во Неа Скиони е црквата „Панагија Фанермени“ изградена во 16 век. Во оваа варосана зграда, посетителите можат да се восхитуваат, покрај прекрасните фрески од 16 век, на мермерната фигура на Богородица. Според традицијата, оваа бројка потекнувала од Тесалија. Измиен на плажа, го пронашле и го собрале локалните селани. На оваа статуа поставена во оваа црква оттогаш и се восхитуваат.

број на спратови
3
Достапно
5+кк
Површина
114 m2
Корисна површина
114 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
7 km
Кафетерија
230 m
Ресторант
100 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
180 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00