Совршени апартмани со поглед на море, во Бечиќи

Bečići, Црна Гора – ID 7641
330,000 Евра
Површина 84 m2
Достапно 3+кк
Спрат 5/8
Море 400 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Неверојатен светол стан се продава во Будва, Бечичи.

Има пространа површина од 84 м2 и се наоѓа на 5 кат во зграда со два лифта. Распоредот на станот вклучува модерна кујна поврзана со дневната соба, две удобни спални соби, соблекувална и голема тераса со панорамски поглед на морето.

Станот е комплетно наместен со квалитетен мебел и е опремен со клима и парно подови во бањата. Големата тераса овозможува совршено место за уживање во воодушевувачкиот поглед на морето, а станот има три излези на терасата.

Куќата нуди и паркинг пред куќата, кој овозможува лесен пристап до станот. Оваа локација е на непосредна близина на разни продавници и кафулиња.

Покрај тоа, станот е на само 400 метри од море, што го прави идеално место за летен одмор или постојан престој. Ова е одлична можност за оние кои бараат светол, простран и целосно опремен стан со фантастичен поглед на море на одлична локација.

Под заштита на планинскиот венец Ловчен, Црногорците ја изградиле малата населба Бечиќи во прекрасен залив исполнет со песок. Бечичи се наоѓа во Будванскиот залив, источно од Будва, каде што води крајбрежно шеталиште долго четири километри. Одморалиштето Бечичи во суштина е продолжение на одморалиштето Будва. Гордоста на одморалиштето е неговата прекрасна плажа со должина од 1.800 m, која експертите веќе во 1936 година ја прогласија за најубава плажа на Медитеранот. Неговиот пријатен покрупен песок ја освои највисоката награда на меѓународната изложба во Париз истата година.

Бечиќи е живописен град над песочен залив, обложен со борови шуми. Првобитно рибарско село, денес може да се пофали со најубавата плажа во Европа. Плажата Бечиќ има висок рејтинг во сите показатели. Нуди не само пријатен одмор на плажа, туку и спортски активности - спортско игралиште на плажа или разни спортови на вода.

Спрат
5
број на спратови
8
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
84 m2
Корисна површина
82 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
30 m
Доктор
2 km
Кафетерија
210 m
Ресторант
50 m
Бар
280 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00